ЖЕНЕВА / КИЇВ, 19 лютого 2015 року – Сьогодні Організація Об`єднаних Націй доставила 62 тони гуманітарної допомоги в Донецьк, в тому числі основні предмети гігієни, теплі речі, ковдри, згущене знежирене молоко, питну воду і медикаменти, які надали Управління Верховного комісара Організації Об`єднаних Націй у справах біженців (УВКБ ООН), Дитячий фонд Організації Об`єднаних Націй (ЮНІСЕФ) та Всесвітня організація охорони здоров`я (ВООЗ).

З п’яти мільйонів цивільних осіб, які найбільше постраждали через конфлікт на сході Україні, люди, що живуть в зонах активних бойових дій є особливо уразливими, оскільки вони мають обмежений доступ до базових засобів для існування. Гуманітарна допомога, яку доставила ООН є одною з багатьох ініціатив ООН та її партнерів з гуманітарної діяльності задля допомоги тим, хто її потребує.

"Гуманітарні потреби в Україні є значними. Я щойно повернувся з короткої поїздки до східної України і вважаю, що збільшення обсягу допомоги є вкрай важливим – і ми це вже робимо. Ми переглянули план гуманітарного реагування і плануємо його презентувати Уряду України і гуманітарним та донорським організаціям в найближчі дні. Без їх фінансування та підтримки ми не зможемо охопити усі вразливі групи людей, особливо ті, що перебувають на територіях, що зараз не є підконтрольними Уряду України», - заявив Ніл Волкер, Координатор ООН, Координатор з питань гуманітарної допомоги.

"Через конфлікт у східній Україні понад один мільйон людей були змушені залишити свої домівки. Тим не менш, багато людей залишаються в районах, постраждалих внаслідок бойових дій, де інфраструктура і житлові будинки пошкоджена, а базові послуги не надаються. Ми сподіваємося, що допомога, яку ми надали, полегшить страждання найбільш нужденних, зокрема, тих, хто залишається в саморобних укриттях", - зазначив Ванно Нупеч, Заступник представника УВКБ ООН в Білорусі, Молдові та Україні.

"Діти, що залишаютьсяу зоні конфлікту, або ті, що обули переміщені з постраждалих територій, як і раніше несуть на собі основний тягар конфлікту",сказала Джованна Барберіс, Представник ЮНІСЕФ в Україні. "Дуже важливо забезпечити безперервний доступ гуманітарної допомоги дорослим і дітям, які її дуже потребують. Нестача продуктів харчування, води, обмежений доступ до медичних закладів в районах, де продовжуються бойові дії, ставлять дитяче життя під небезпеку. Зокрема, невідкладної допомоги потребують діти з інвалідністю, діти, які живуть в інтернатах та переховуються в бомбосховищах, а також дітей, які зіткнулися з проблемою ВІЛ", - додала вона.

"Охорона здоров`я та медичні послуги пройшли через драматичний деформації в районах, охоплених конфліктом в Україні", - сказала Доріт Ніцан, представник ВООЗ в Україні. - "Доступ до медичної допомоги вкрай обмежений через фізичне руйнування медичних установ, а фінансові труднощі призвели до того, що медичні працівники не отримують платню, яку пацієнти не в змозі забезпечити з власної кишені, а також через суттєву нестачу медикаментів. Завдяки підтримці Європейської комісії, Канади, Ізраїлю, Глобального фонду та Естонії, ВООЗ працює разом з партнерами в галузі охорони здоров`я, щоб заповнити ці численні прогалини і простягнути руку допомоги людям і пацієнтам, які потребують медичної допомоги, вакцин, ліків та інших необхідних послуг охорони здоров`я".

Разом з гуманітарними організаціями, що діють в Україні, УВКБ ООН, ЮНІСЕФ та ВООЗ стурбовані відсутністю безпечного доступу для надання гуманітарної допомоги дітям та родинам, які постраждали внаслідок конфлікту. Починаючи з березня 2014 року, більше одного мільйона осіб переміщено в межах України. З них понад 134 тисяч складають діти. Не відбувається ефективного моніторингу переміщення людей, хворих на туберкульоз, а ВІЛ-позитивні люди мають обмежений доступу до медичної допомоги. Крім того, систему спостереження за захворюваннями знищено, і спалахи захворювання можуть сягнути катастрофічних наслідків.

В той час, як кількість людей, що постраждалі через конфлікт на сході України збільшується, ООН намагається доставити допомогу у важкодоступні місця, а також в продовжує надавати допомогу в районах, до яких є безпечний доступ.

***

Організація Об`єднаних Націй в Україні складається з 16 агентств і програм, спеціалізованих установ та інших організацій системи ООН, акредитованих в Україні. Кожна з цих установ працює відповідно до свого мандату, у той же час узгоджуючи свою роботу із загальною стратегією ООН в Україні, що включає надання технічної допомоги з питань людського розвитку та гуманітарної допомоги, й ґрунтується на принципах поваги і дотримання прав людини. www.un.org.ua, un_ukraine.

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, також зване Агентством ООН у справах біженців, було створено 14 грудня 1950 за рішенням Генеральної Асамблеї ООН. В мандат Агентства входить координація міжнародних зусиль по захисту біженців та вирішення їх проблем в усьому світі. Основна мета Агентства - захист прав та добробуту біженців. Агентство прагне зробити так, щоб кожна людина могла реалізувати право на пошук притулку в іншій країні, маючи при цьому можливість повернутися на батьківщину, інтегруватися в місцевому співтоваристві або переселитися в третю країну. В мандат агентства також входить допомога особам без громадянства. http://www.unhcr.org - @refugees - @refugeesmedia.

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) є світовим лідером із захисту прав та інтересів дітей.Фонд працює у понад 190 країнах світу заради захисту й підтримки дітей з моменту їх народження і до початку дорослого життя. Програми Фонду фінансуються з добровільних внесків фізичних осіб, компаній, закладів та урядів. Представництво Фонду в Україні відкрито у 1997 році. Більше інформації:www.unicef.org.ua.Приєднуйтесь до нас уTwitter,FacebookтаВКонтакте

ВООЗ є направляючою і координуючою інстанцією в галузі охорони здоров`я в рамках системи Об`єднаних Націй. Вона несе відповідальність за забезпечення провідної ролі при вирішенні проблем глобальної охорони здоров`я, складання порядку денного для наукових досліджень в галузі охорони здоров`я, встановлення норм і стандартів, розробку політики на основі фактичних даних, забезпечення технічної підтримки країнам, а також контроль за ситуацією в галузі охорони здоров`я та оцінку динаміки її зміни. http://www.who.int; Facebook http://www.facebook.com/who; Twitter @WHO and http:// www.euro.who.int; Facebook https://www.facebook.com/WHOEurope; Twitter https://twitter.com/WHO_Europe @WHO_Europe

Контакти для отримання додаткової інформації:

ООН в Україні

  • Вікторія Андрієвська, Представництво ООН в Україні, +380504138404, andrievska@un.org

УВКБ ООН

ЮНІСЕФ

ВООЗ

  • Крістіана Сальві, Регіональний офіс ВООЗ в Європі, +4545336837, csa@euro.who.int
  • Ігор Перегінець, ВООЗ Київ, +38 095 280 28 39, PEI@euro.who.int

Автор фотографії: Віктор Качанов