Київ, 25 лютого 2015 року - Уряд України, Європейський Союз, ООН і Світовий банк представили результати спільної Оцінки потреб з відновлення та розбудови миру у Східній Україні. Звіт містить вихідні дані про першочергові потреби з відновлення та розбудови миру на сході країни.

Звіт представили під час засідання Кабінету Міністрів України 25 лютого віце-прем`єр-міністр Геннадій Зубко та представники трьох інституцій – Ніл Вокер, Координатор системи ООН в Україні, Вальтер Треттон, від імені Голови Представництва ЄС в Україні, й і Тамара Сулухія, керівник програми Світового банку в Україні.

Звіт охоплює підконтрольні українській владі райони Донецької та Луганської областей і три сусідні області – Запорізьку, Дніпропетровську і Харківську. У ньому визначаються нагальні потреби відновлення, реабілітації та соціальної згуртованості. Документ розроблено таким чином, щоб його обсяг і рекомендації могли бути адаптовані до зміни обставин.

Зокрема, у звіті надаються рекомендації за такими трьома напрямами: відновлення життєво важливих об’єктів інфраструктури й послуг, поліпшення доступу до економічних засобів для існування та підвищення соціальної стійкості й початок процесу примирення і розбудови миру. Також визначаються заходи для впровадження у 2015-2016 роках.

Початкову роботу над звітом провели Європейський Союз, Організація Об`єднаних Націй і Група Світового банку в листопаді – грудні 2014 року під керівництвом та за участі Уряду України. Національні й міжнародні учасники місії відвідали п`ять цільових регіонів і обговорили ситуацію з різними групами, які постраждали в результаті конфлікту або працюють над подоланням його наслідків.

Документ спирається на поточні заходи гуманітарного реагування та програми проходження зимового періоду року для розробки сталих рішень, спрямованих на відновлення постраждалих від конфлікту районів.

Автори звіту провели консультації з представниками державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, комунальних служб і громадянського суспільства з Донецької, Луганської, Харківської, Дніпропетровської та Запорізької областей, регіонів, які, прямо чи опосередковано, найбільше постраждали від конфлікту на сході України. Під час консультацій було розглянуто цілий ряд питань, зокрема, вплив кризи на населення і громади, пошкодження інфраструктури та відновлення життєво важливих соціальних послуг, таких як забезпечення житлом, охорона здоров`я й соціальна допомога. Учасники також обговорили шляхи відновлення безпеки населених пунктів і довіри між громадами, постраждалими внаслідок конфлікту, та серед представників окремих громад.

Контакти для отримання додаткової інформації:

$1· Надія Петруняк, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства (044) 590 47 92; (044) 590 47 93; 063 697 84 02

$1· Марті Лутсар, Представництво Європейського Союзу в Україні, Martti.LUTSAR@eeas.europa.eu

$1· Вікторія Андрієвська, Представництво Організації Об`єднаних Націй в Україні, тел.: +38 (044) 253-9363, електронна пошта: andrievska@un.org

$1· Сергій Гриценко, Група Світового банку в Україні, тел.: +38 (044) 490-66-71;
електронна пошта:
sgrytsenko@worldbank.org