19 березня 2015 року - В Україні гуманітарної допомоги потребують близько п`яти мільйонів осіб, які постраждали в результаті конфлікту на сході. Багато з них позбавлені пенсій та інших соціальних виплат. Доступ до осіб, які потребують допомоги, є ускладненим, в тому числі через обмеження на пересування. У зонах конфлікту зруйновано багато шкіл та медичних установ. Міжнародні донори не поспішають виділяти кошти для надання гуманітарної допомоги українцям.

19 березня 2015 року - В Україні гуманітарної допомоги потребують близько п`яти мільйонів осіб, які постраждали в результаті конфлікту на сході. Багато хто з них позбавлені пенсій та інших соціальних виплат. Доступ до осіб, які потребують допомоги, є ускладненим, в тому числі через обмеження на пересування. У зонах конфлікту зруйновано багато шкіл та медичних установ. Міжнародні донори не поспішають виділяти кошти для надання гуманітарної допомоги українцям.

Про це заявив представник Управління ООН з координації гуманітарних питань Джон Гінг. Він розповів про поїздку високопоставлених представників 14 організацій системи ООН та їх партнерів з неурядових організацій в Україну та Нігерію. У прес-конференції для журналістів разом з ним взяла участь представник Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) Афшані Хан.

В ході поїздки в Україну представницька гуманітарна делегація ООН побувала на сході країни, в тому числі в Донецькій і Луганській областях і в Дніпропетровську. Члени делегації відвідали також райони, які не підконтрольні владі України. У Києві вони зустрілися з заступником прем`єр-міністра України.

Джон Гінг підкреслив, що конфлікт на сході України призвів до того, що 1,7 мільйона людей були змушені покинути свої будинки і рятуватися втечею. Більше мільйона з них стали внутрішньо переміщеними особами. Багато втекли до Росії. Представник ООН сказав, що гуманітарна ситуація на сході України залишається вкрай важкою і після припинення бойових дій.

За словами представника ООН, введені урядом обмеження на пересування серйозно ускладнюють доставку гуманітарної допомоги в зони конфліктів, де люди живуть в нестерпних умовах. Багато з них з липня 2014 відрізані від соціальних виплат держав, люди не отримують пенсії та інші соціальні виплати. У зонах конфлікту не працює банківська система. Навіть співробітники гуманітарних організацій ООН змушені виїжджати за отриманням своєї заробітної плати в інші райони.

У районах конфлікту в Україні закрито багато лікарень. В медичних установах не вистачає лікарів і медикаментів. У людей немає доступу до знеболюючих ліків, препаратів проти раку, антибіотиків. В особливо важкій ситуації перебувають діти і літні особи. З моменту початку конфлікту українські діти в зонах конфлікту не отримували щеплень.

«Те, що в 2015 році люди по іншу лінію конфлікту не мають належного доступу до медичної допомоги є абсолютно неприйнятним», - сказав Джон Гінг.

Представник ЮНІСЕФ сказала, що найбільшу тяжкість у зв`язку з конфліктом в Україні несуть на собі діти. Вони переживають нестерпні позбавлення та психологічні страждання. Багато з них стали свідками загибелі людей і очевидцями обстрілів. Афшані Хан розповіла про відвідини одного з інтернатів для дітей на сході України і продемонструвала малюнки цих дітей, що свідчать про пережиту травму. Багато українців в зонах конфлікту живуть в антисанітарних умовах. У ході відвідування одного з бомбосховищ делегація ООН побачила, як маленькі діти бігають у темному підвалі, де в кутку відра з водою стоять поряд з повними відрами, використовуваними в якості туалетів. У цьому бомбосховищі перебувала жінка з чотирма дітьми. Вона розповіла, що її чоловік був убитий і їй нікуди йти.

Представник ЮНІСЕФ повідомив, що багато шкіл на сході України були зруйновані або закриті. Але навіть після припинення збройних зіткнень багато дітей бояться повертатися в школи.

Підводячи підсумки, Джон Гінг сказав, що головні проблеми для гуманітарного співтовариства полягають у відсутності доступу до нужденним особам і в нестачі коштів для надання їм допомоги. Він нагадав, що ООН запросила у донорів для України 316 мільйонів доларів США. Поки виділені лише п`ять відсотків цієї суми.

У ході конфлікту на сході України було вбито більше шести тисяч осіб і 15 тисяч отримали поранення.

Фото: УВКБ ООН