8 квітня 2015 року - Проект «Відновлення соціальних послуг та налагодження миру в Донецькій і Луганській областях» почне роботи ще на 15 нових об`єктах на Сході України.

Таке рішення прийняла Рада Проекту, до якої увійшли представники ПРООН, Посольства Японії в Україні, Мінрегіонбуду та ЮНІСЕФ. Спеціалісти Проекту відремонтують ці 15 об’єктів на Донбасі, серед яких, зокрема, є школи, лікарні, центри соціальних послуг для людей з інвалідністю та осіб похилого віку, та проведуть спеціалізовані навчання для персоналу. Також наші фахівці допоможуть місцевим державним адміністраціям у стратегічному плануванні щодо надання соціальних послуг.

«Тісно співпрацюючи з Урядом України, Донецькою та Луганською обласними державними адміністраціями, муніципалітетами, наші експерти обрали заклади, через які надаватимуться соціальні послуги найуразливішим групам населення. Це, зокрема, дитячі садочки і школи, установи для людей з інвалідністю, заклади для літніх людей. Готуючи список об’єктів другої «хвилі» особливу увагу ми приділяли важливості об’єктів для соціальної інфраструктури регіону з прицілом на стратегічний розвиток соціальної сфери цих двох областей. Важливим завданням є соціальна інтеграція переселенців і сприяння місцевим громадам, тому ми підтримаємо ініціативи, які працюватимуть над вирішенням таких питань», – коментує принципи відбору об’єктів Керівник Проекту Юрій Савко.

Кілька об’єктів другої «хвилі» проект допоможе місцевій владі та активістам створити заново – адже багато закладів соціальної сфери обласного рівня залишилися на непідконтрольній Уряду території. Наприклад, мешканці Донецької і Луганської область зараз не мають доступу до спеціалізованої медичної допомоги, тому ПРООН буде допомагати з вирішенням цієї проблеми

Зокрема, у Донецькій області Проект відновить:

- Територіальний центр надання соціальних послуг одиноким літнім громадянам, м. Артемівськ;

- Міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, м. Артемівськ;

- Центр соціальної інтеграції, м. Білицьке;

- Загальноосвітня школа №10, м. Добропілля;

- Центр соціальної та адаптаційної реабілітації «Твій Шанс», м. Добропілля;

- Міська лікарня №2, м. Дружківка;

- Східний центр реабілітації інвалідів, м. Дружківка;

- Центр матері та дитини, м. Краматорськ;

- Станція переливання крові, м. Краматорськ;

- Обласний центр ресоціалізації наркозалежної молоді, с. Миколайпілля;

- Центр соціальних служб, м. Святогірськ;

- Донецький обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями, м. Слов’янськ.

У Луганські області Проект відновить:

- Районний центр реабілітації дітей-інвалідів, м. Кремінна;

- Районне територіальне медичне об’єднання, м. Кремінна;

- Хірургічне відділення Луганської обласної клінічної лікарні, м. Сєвєродонецьк.

Нагадаємо, до першої «хвилі» Проекту у Донецькій та Луганській областях було включено вісім об’єктів, зокрема – центри соціальної і професійної реабілітації, дитячі садочки, інтернат для людей похилого віку. Також складовою проекту буде відновлення шкіл і забезпечення в них належних умов для навчання дітей та роботи вчителів – загалом 9 об’єктів. Цією частиною проекту опікується Дитячий Фонд ЮНІСЕФ.

__

Проект «Відновлення соціальних послуг та налагодження миру в Донецькій і Луганській областях» реалізується ПРООН за фінансування Уряду Японії і в партнерстві  з Урядом України, регіональною та місцевою владою, а також у співпраці з ЮНІСЕФ. Основна мета проекту полягає у відновленні інфраструктури соціальних послуг для найбільш вразливих груп населення. 

Проект реалізується в рамках зобов`язань Прем`єр-Міністра Японії Сіндзо Абе щодо надання допомоги Східній Україні, про що було оголошено на засіданні Генеральної Асамблеї ООН у вересні 2014 року. Загальна сума допомоги Японії за час незалежності України –понад 2,9 млрд доларів.