Як українцям споживати «по-європейськи» в умовах кризи? - цій темі була присвячена прес-конференція 29 квітня в ІА "УНІАН", з нагоди запуску інформаційного проекту «Стале споживання – шлях до збереження довкілля та покращення якості життя».

Цей короткотерміновий проект впроваджується ВГО «Жива планета», за підтримки ПРООН в Україні, з метою підвищення рівня обізнаності споживачів з питань раціонального використання ресурсів та зміни споживчих звичок. Проект просуватиме ідеї більш ощадливого використання електроенергії, води, необхідності сортування сміття, відмови від зайвих покупок та сприятиме переорієнтації українських споживачів на вибір продукції з кращими екологічними характеристиками.

Сергій Волков, керівник сектору сталого розвитку, енергетики та навколишнього середовища ПРООН в Україні, зазначив: «Наша планета – замкнута система. Ми споживаємо її ресурси, запаси яких є обмеженими, тому людство має замислитись над тим, як їх використовувати раціонально. ПРООН підтримує уряди країн в підвищенні інституційної спроможності реагувати на глобальні виклики. Проект, який розпочинається сьогодні за підтримки ПРООН, спрямований на просування ідеї раціонального сталого споживання».

То чому ж не змінювати споживчі звички, якщо в результаті можна не тільки суттєво економити кошти, а й користуватись більш корисною для здоров’я продукцією, зберігати природні ресурси та обмежувати негативний вплив на довкілля, що є вагомою складовою якості життя людей, особливо у великих містах?