5 квітня 2016 - У результаті конфлікту на сході України близько 1,5 мільйона людей страждають від голоду, в тому числі майже 300 тисяч людей не мають гарантованого продовольчого забезпечення та потребують негайної продовольчої допомоги.

Протягом першого півріччя поточного року Всесвітня продовольча програма (ВПП) ООН має на меті надати допомогу 270 000 людей з найбільш уразливих груп населення у вигляді місячних запасів продуктів. У результаті конфлікту на сході України близько 1,5 мільйона людей страждають від голоду, в тому числі майже 300 тисяч людей не мають гарантованого продовольчого забезпечення та потребують негайної продовольчої допомоги. Протягом першого півріччя поточного року Всесвітня продовольча програма (ВПП) ООН має на меті надати допомогу 270 000 людей з найбільш уразливих груп населення у вигляді місячних запасів продуктів.

"Два роки насильства, обстрілів і страху залишили незгладимий слід у пам’яті тисяч людей на сході України", — відзначив представник ВПП в Україні Джанкарло Стоппоні. "Оскільки конфлікт триває, ми маємо допомогти цим людям якнайшвидше. Ми закликаємо учасників конфлікту забезпечити повний і безперешкодний доступ гуманітарної допомоги до нужденних людей по всій країні", — додав він.

З листопада 2014 року ВПП надала надзвичайну допомогу більш ніж півмільйону нужденних людей, включаючи 370 000 осіб, які отримали допомогу у вигляді місячного запасу продуктів і 180 000 людей, які отримали допомогу у вигляді готівки, на територіях, де функціонують банки та ринки.

ВПП продовжить надавати допомогу у вигляді готівки й продуктових наборів найбільш вразливим групам населення, що постраждали в результаті конфлікту.

Люди, що живуть на непідконтрольних територіях Луганської області та поблизу лінії зіткнення страждають від відсутності продовольчої безпеки найсильніше: більше половини населення, як на підконтрольних територіях, так і на непідконтрольних територіях зазнали повну втрату або значне скорочення рівня доходів.

Не будучи присутньою в Україні до початку кризи, наразі ВПП співпрацює з іншими агенціями ООН з метою надання допомоги тим, хто був змушений залишити свої домівки, людям, які повертаються додому, і тим, хто опинився в епіцентрі конфлікту.

# # #

ВПП – це найбільша гуманітарна організація з боротьби з голодом у світі, яка надає продовольчу допомогу в надзвичайних ситуаціях і працює з громадами з метою покращення якості харчування. Щорічно ВПП надає допомогу близько 80 мільйонам осіб в 80 країнах світу.

Слідкуйте за нами на Twitter @wfp_media та @wfp_ukraine

Для отримання детальнішої інформації, будь ласка, зв'яжіться (email address: firstname.lastname@wfp.org ):

Deborah Nguyen, ВПП/Київ, Тел. +380 (98) 064 1073