6 квітня 2016 - Фонд народонаселення ООН спільно з Міністерством соціальної політики проведе прес-конференцію для представлення інформації щодо потреб, проблем та існуючої допомоги жінкам, які проживають в уражених конфліктом регіонах.

Збройний конфлікт в Україні, який триває вже два роки, продовжує породжувати нові гуманітарні виклики. Нещодавно гуманітарне співтовариство представило новий план гуманітарного реагування для України, який передбачає надання допомоги 2,5 млн осіб.

Більшість людей, які потребують допомоги – це літні люди, жінки та діти. Зокрема, через психологічне напруження та економічні труднощі зростає рівень насильства в сім’ях та громадах, від чого найчастіше страждають саме жінки. Так, згідно досліджень Фонду народонаселення ООН, 22% жінок в Україні переживали або продовжують страждати від фізичного чи сексуального насильства, при цьому 2/3 з них ніколи не звертались за допомогою.

Поряд із зростаючим рівнем насильства, особливі потреби жінок – у захисті, доступі до послуг з охорони здоров’я – можуть ігноруватись у складних обставинах конфлікту. В умовах переміщення ризик насильства та проблема доступу до медичних послуг постають ще гостріше.

Фонд народонаселення ООН спільно з Міністерством соціальної політики проведе прес-конференцію для представлення інформації щодо потреб, проблем та існуючої допомоги жінкам, які проживають в уражених конфліктом регіонах.

Прес-конференція відбудеться 7 квітня 2016 року о 14:00 у приміщенні Представництва ООН в Україні (Кловський узвіз 1, м. Київ).

У прес-конференції візьмуть участь: Сергій Устименко, Заступник Міністра соціальної політики України, Каспар Пік, Представник Фонду народонаселення ООН в Україні, Ірина Семенко, Заступниця Виконуючого директора Міжнародного благодійного фонду "Українська фундація громадського здоровя", Катерина Крістесашвілі, координаторка суб-кластера з питань ґендерно-зумовленого насильства.

З питань акредитації звертайтесь за телефонами: (044) 253-00-53, (068) 073-33-35, e-mail: kononiuk@unfpa.org Контактна особа – Катерина Кононюк-Мандзюк

Інформація для редакторів

  • Фонд народонаселення ООН – міжнародне агентство з розвитку, метою діяльності якого є світ, де кожна вагітність бажана, кожні пологи безпечні та кожна молода людина може реалізувати свій потенціал.
  • З 2015 року ФН ООН спільно з Міністерством соціальної політики України та іншими партнерами реалізує гуманітарний проект «Посилення гуманітарної відповіді на потреби найбільш вразливих категорій жінок та дівчат-підлітків в умовах збройного конфлікту на сході України: зміцнення міжвідомчої системи попередження і подолання ґендерно-обумовленого насильства та забезпечення доступу до послуг з охорони репродуктивного здоров’я» в п’яти східних областях, що найбільше постраждали від конфлікту.