13 квітня 2016 – Коли умови життя домогосподарств, розташованих вздовж лінії конфлікту на сході України, суттєво погіршилися, допомога надійшла від уряду Канади.

Три мільйони канадських доларів дозволять розгорнути та подовжити екстренну діяльність ФАО по негайному реагуванню та відновленню в регіоні.

Допомога від Канади надійде у вигляді надання фермерських предметів першої необхідності, а також технічної та методологічної підтримки з ринкової та коопераційної діяльності фермерів.

Хоча головний акцент завжди робився на промисловість в регіоні, Донецька та Луганська області є домівкою для тисяч родин, яких сільське господарство забезпечувало засобами до існування. Дев’яносто відсотків всіх овочів, що тут зростають, надходять від невеликих фермерських домогосподарств та родинного бізнесу. Але безперервний конфлікт та його побічні явища, а саме мізерні доходи, зростаючі ціни, відсутність можливості кредитування банками, високі ціни на транспорт, – все це стало нестерпним тягарем для цих людей.

За даними ФАО, кількість нужденних домогосподарств збільшилася майже втричі протягом 2015 року, включаючи ті родини, що відчувають гостру потребу в довгостроковому вирішенні питання забезпечення засобами до існування.

“Щедра допомога, що надійшла від Канади, стане засобом підтримки сільськогосподарського виробництва та продовольчої безпеки в зоні конфлікту," – зауважив Раймунд Єле, заступник Регіонального Представника ФАО для Європи та Центральної Азії.

Фінансове втручання Канади надасть можливість напряму допомогти більш ніж 14 тисячам малих фермерських домогосподарств. Розповсюдження свійських тварин та птиці (кури, кролі), а також кормів для них, відбуватиметься в зоні конфлікту та високого рівня небезпеки. Планується надання насіння овочей та картоплі разом з інструкціями та порадами щодо посилення фермерської кооперативної діяльності на територіях, де уряд України гарантує безпеку та захист.

Застосовуючи цільовий та сталий підхід ФАО стане можливим відновлення м’ясного виробництва, а розповсюдження високоякісного насіння, свійських тварин та кормів для них сприятиме покращенню продовольчого виробництва. Протягом наступних двох років запланований ряд навчальних заходів, що допоможе фермерським домогосподарствам налагодити співпрацю з іншими виробниками сільськогосподарської продукції в регіоні, дослідити можливість спільної закупівлі сільськогосподарської сировини, пакувальних матеріалів та етикеток.

Потреби та приорітети внутрішньо переміщених осіб, а також жінок, що постраждали в ході конфлікту – групи, що вважаються найбільш вразливими, – розглядатимуться на перших етапах здійснення проекту.

На даний час ФАО реалізує більше десятка проектів в Україні, надаючи перевагу питанням, пов’язаним з сільським господарством для підтримки галузі в цілому.

ССЫЛКИ:

Доклад ФАО: Сельские жители Донбасса – на грани выживания

www.fao.org/news/story/ru/item/357345/icode/

Восточная Украина: урожай под обстрелами

Нуждающиеся домохозяйства на востоке Украины получают цыплят-бройлеров

www.fao.org/europe/news/detail-news/ru/c/326306

Норвегия помогает Украине осуществить новую аграрную стратегию

www.fao.org/europe/news/detail-news/ru/c/382742/

Новая платформа для торговли аграрной продукцией

http://www.fao.org/europe/news/detail-news/ru/c/282200/

КОНТАКТ:

ШАРОН ЛИ КОУЄН

Специалист по коммуникациям

Региональное отделение ФАО для Европы и Центральной Азии

Будапешт, Венгрия

sharonlee.cowan@fao.org

Тел.: +36 1 461 2000

Моб.тел.: +36 30 571 7988