19 квітня 2016 - Агентство ООН у справах біженців удруге спільно із Книжковим Арсеналом організовує благодійну акцію зі збоку книг для переселенців та громад на сході України. Акція триватиме упродовж проведення книжкового фестивалю - 20-23 квітня - як частина благодійного проекту Мистецького Арсеналу - АРСЕНАЛУ ДОБРИХ СПРАВ.

Конфлікт на сході змусив більше мільйона людей залишити свої домівки у пошуках безпеки й захисту. Ще близько двох мільйонів людей залишаються у складних умовах у містечках та селах поряд із лінією розмежування. Ці категорії найбільше відчувають на собі наслідки конфлікту і брак уваги. Багато з них пережили важкі втрати і потребують психологічної допомоги, зокрема найбільш вразливі групи, такі як люди похилого віку та діти.

Цього року киян та гостей Книжкового Арсеналу запрошують пожертвувати книги та надіслати символічну «Листівку на Схід» із словами підтримки для тих, хто цього найбільше потребує.

Зібрані книги та листівки обіцяють передати до громадських центрів для переселенців та місцевих жителів, які були створені волонтерськими організаціями за підтримки Агентства у Луганській, Донецькій, Харківській, Дніпропетровській та Київській областях. Серед партнерів благодійної акції: пункти «Станції Харків» у Харкові та області, центр «Новий Імпульс» у Слов’янську, Благодійний фонд «Допомога Дніпра» у Дніпропетровську, Центри підтримки сім’ї та людей похилого віку ГО «Слов’янське серце» у Святогірську та Красному Лимані, Центр «Вирішуємо і діємо разом» у Кремінній Луганської області, Фундація добрих справ у Ірпіні та Громадська Ініціатива «Крим СОС».

Агентство ООН у справах біженців (UNHCR) - це міжнародна організація, діяльність якої спрямована на порятунок життя, захист прав та створення кращого майбутнього для біженців, вимушених переселенців й осіб без громадянства

Агентство почало роботу в Україні з 1994 року. У 2014 році Україна вперше зіткнулась із проблемою внутрішньо переміщених осіб із Криму та сходу. Агентство продовжує підтримувати уряд та громадські організації, які забезпечують потреби переселенців через надання юридичної, матеріальної та соціальної допомоги. Агентство зосереджує свою діяльність на посиленні гарантій дотримання прав і свобод для внутрішніх переселенців, покращенні їхніх умов життя та забезпеченні довготермінових рішень.

Вебсайт: www.unhcr.org.ua

Сторінка на Фейсбуці: https://www.facebook.com/UNHCRKyiv

Твіттер: https://twitter.com/UNHCRUkraine