4 травня 2016 - Посол доброї волі ЮНІСЕФ Орландо Блум побував у східній Україні та відвідав школи і дитсадки, які були пошкоджені в ході воєнних дій на Сході країни.

Блум відвідав класи, які знаходяться всього в трьох кілометрах від передової лінії і були пошкоджені внаслідок попадання у них снарядів. Близько 580 000 дітей потребують допомоги та більш 230 000 дітей були змушені покинути свої будинки. Приблизно одна з п'яти шкіл і дитячих садків у регіоні були пошкоджені або зруйновані і близько 300 000 дітей потребують допомоги, щоб продовжити свою освіту.

“Я зустрів дітей, як 11-річна Ліана, яка ховалася у підвалі своєї школи майже два тижні, в мороз, без світла чи тепла, в той час як артобстріли знищували класи над її головою”, сказав Орландо Блум, чий перший візит на проекти ЮНІСЕФ відбувся в 2007 році. “Переживши такий страшний досвід, все, що ці діти тепер хочуть – це повернутися до безпеки та рутини школи і планувати своє майбутнє”.

ЮНІСЕФ підтримав ремонт і реабілітацію 57-и шкіл на сході України і надав сотням тисяч дітей по обидва боки конфлікту підручники, парти і канцелярські набори, а також психологічну підтримку. ЮНІСЕФ також розповсюдив інформацію серед 280 000 дітей про небезпеку пов’язану з мінами та боєприпасами, які знаходять у містах поблизу лінії фронту.

“Занадто багато дітей на Сході України ризикують своїм життям та здоров’ям просто ідучи до школи”, сказала Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Джованна Барберіс. “З початку кризи 55 000 наземних мін, нерозірваних снарядів та боєприпасів було знайдено та вилучено - і ми знаємо, що це тільки верхівка айсберга. Ми повинні забезпечити кожній дитині можливість безпечно дістатися до класу, вчитися і грати”.

Під час свого візиту у східну Україну Блум також зустрівся з дітьми, які отримують психологічну підтримку і працюють із психологами, які проходили тренінги ЮНІСЕФ.

"Освіта є важливим фундаментом для відбудови нового життя в безпечному та сприятливому середовищі для цих дітей”, сказав Блум.

ЮНІСЕФ Україна продовжує працювати в регіонах, постраждалих від конфлікту, і планує відремонтувати ще 60 шкіл і 80 дитячих садків у 2016 році, а також надати психосоціальну підтримки та інформацію щодо небезпеки мін чотирьомстам тисячам дітей.

Всі відео та фото матеріали з візиту можна завантажити тут http://uni.cf/23kesR9.

Про ЮНІСЕФ
В усій своїй діяльності ЮНІСЕФ відстоює права і благополуччя кожної дитини. Спільно зі своїми партнерами ми працюємо в 190 країнах з метою переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль, спрямованих на охоплення найвразливіших і соціально виключених дітей, на благо всіх дітей, де б вони не знаходилися. Детальніше ознайомитися з ЮНІСЕФ і його роботою в Україні можна за посиланням:www.unicef.org.ua . Приєднуйтесь до нас у Twitter, Facebook і ВКонтакте.

За додатковою інформацією:
Анна Суходольська, керівник комунікаційних програм, ЮНІСЕФ Україна, asukhodolska@unicef.org, 38 050 357 87 58