30 травня 2016 року - Посол доброї волі Фонду народонаселення ООН Ешлі Джад відвідала східну Україну, щоб привернути увагу до вразливості жінок та дівчат в умовах конфлікту.

Це другий візит письменниці та актриси Ешлі Джад у ролі Посла доброї волі Фонду народонаселення ООН, яку вона обіймає з березня цього року.

В рамках візиту актриса відвідала пологовий будинок, соціальні центри та притулки для переселенців на Сході України, де познайомилась з жінками, які постраждали від конфлікту. У Краматорську, Слов’янську та Святогірську Ешлі Джадд подовгу розмовляла з ними: «У тому, що ви стали жертвами насильства немає вашої вини. Вам не потрібно соромитися цього, ви варті лише поваги, за вашу боротьбу із цією проблемою», - казала актриса.

Як відомо, у всьому світі рівень ґендерно-обумовленого насильства різко зростає у умовах конфлікту, на жаль, Україна не є винятком. Згідно досліджень ФН ООН, 22% жінок в Україні переживали або продовжують страждати від фізичного чи сексуального насильства, при цьому 2/3 з них ніколи не звертались за допомогою.

«Ми намагаємо достукатись до жінок, які постраждали від насильства з закликом не мовчати про це ганебне явище. Багато випадків насильства залишаються неповідомленими. Чому? З одного боку в країні не вистачає якісних послуг для допомоги таким людям, а з іншого – існує тенденція приховувати цю проблему», сказала Джад, яка відома своєї багаторічною гуманітарною діяльністю в сфері захисту прав жінок та дівчат. «Це підтверджується попередніми дослідженнями та досвідом діяльності ФН ООН в Україні: близько 80% жінок, які пережили насильство, ніколи не звертались за медичними послугами чи до правоохоронних органів. Ми повинні чітко розуміти, що табу та стигма по відношенню до жертв ґендерно-обумовленого насильства, а також ВІЛ-інфікованих людей є не просто несправедливою, але абсолютно недоречною та нетерпимою».

ФН ООН у всьому світі працює над розширенням прав і можливостей жінок, а також реалізує програми з попередження ґендерно-обумовленого насильства та подолання його наслідків. Починаючи з 2015 року у східних областях України функціонує 21 мобільна бригада ФН ООН, у складі яких працюють професійні психологи та соціальні працівники. Ця ініціатива реалізується спільно із Українською фундацією громадського здоров’я, імплементаційним партнером ФН ООН. Вони забезпечують психосоціальну підтримку там, де раніше вона була недоступна, навіть в найвіддаленіших сільських районах. На даний момент мобільні бригади надали допомогу понад 5000 людей.

Під час свого візиту Джад також відвідала пологовий будинок у місті Краматорськ, в якому з початком конфлікту різко збільшилась кількість майбутніх мам. Посол доброї волі ФН ООН передала в пологовий будинок чергову партію акушерсько-гінекологічної допомоги у вигляді спеціальних наборів із життєво необхідними медикаментами та медичними засобами, яких критично не вистачає у зв’язку із збільшенням числа пацієнток з числа внутрішньо переміщених осіб.

«Попри всю небезпеку, багато жінок долають контрольно-пропускні пункти , щоб дістатись до належно обладнаних лікарень. В багатьох країнах, і в тому числі в Україні, ФН ООН працює над тим, щоб попри всі обставини кожні пологи були безпечними», зазначила Ешлі Джад.

Загалом Фондом народонаселення в медичні заклади східних областей було доставлено 370 акушерсько-гінекологічних наборів, 38 тисяч гінекологічних оглядових наборів та 2 інкубатори для передчасно народжених немовлят.

У відповідь на зростаючі потреби жінок та вразливих категорій населення ФН ООН спільно з Міністерством соціальної політики України продовжує реалізувати проект з посилення гуманітарної відповіді на потреби найбільш вразливих категорій жінок та дівчат-підлітків в п’яти східних областях, що найбільше постраждали від конфлікту.

 LEV806801

 LEV543001

 LEV661401

 LEV740401

 LEV794701

***

Фонд народонаселення ООН – міжнародне агентство з розвитку, метою діяльності якого є світ, де кожна вагітність бажана, кожні пологи безпечні та кожна молода людина може реалізувати свій потенціал.

ФН ООН розпочав свою роботу в Україні в 1997 році. Пріоритетні напрямки діяльності – це репродуктивне здоров’я та права, народонаселення та розвиток, ґендерна рівність. Фонд бере активну участь в наданні гуманітарної допомоги в рамках системи ООН.

Дізнатись більше про роботу ФН ООН в Україні можна на сайті www.unfpa.org.ua та сторінці у Facebook.

***

Контактна інформація для ЗМІ:

Катерина Кононюк-Мандзюк, ФН ООН, 068 07 33 335, kononiuk@unfpa.org