6 червня 2016 року. Тест-набори для ВІЛ і ТБ вартістю до 3,8 мільйонів доларів США будуть доставлені в найближчі тижні пацієнтам України, в рамках прозорого тендерного процесу ПРООН.

Тест-набори для діагностики ВІЛ, антиретровірусної терапії, моніторингу ВІЛ-інфекції, в розмірі 3,755,957 доларів США будуть доставлені пацієнтам України в червні 2016 року, в рамках закупівель лікарських засобів і виробів медичного призначення для національних програм Міністерства охорони здоров'я.

З листопада 2015 р. закупівля цих ліків здійснюється ПРООН, що дозволили зекономити українським платникам податків біля572,488.59 доларів США. Переможцями тендерів ПРООН стали компанії: Abbot; Axygen; Beckman Coulter Int.; Becton, Dickinson and Company; Bio-Rad; ILS; МediaBioAlliance; Roche Diagnostics; Standard Diagnostics; Thermo Fisher.

«Економія – це додаткове життя. Ці гроші врятують дітей та дорослих. Будь-які збитки, які виникають через високі ціни та корупцію – це втрата життя. Майже на 600 тисяч доларів стане більше життів, і це велике досягнення. Міжнародні закупки в Україні – це фінансовий інструмент збереження життя», - заявив Дмитро Шерембей, голова правління Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ/СНІД.

Крім того, ПРООН завершила конкурс на закупівлю тесту діагностики туберкульозу який, буде постачатися на суму 536,332.03 доларів США від компаній Becton, Dickinson and Company, які найближчим часом підпишуть контракти.

Закупівля тест-систем для діагностики ВІЛ та туберкульозу здійснювались через Глобальну Групу Закупівель ООН, із залученням постачальників, з якими укладено довгострокові угоди.

Закупівля медикаментів через ПРООН є частиною угоди, підписаної в кінці жовтня 2015 року на прохання Міністерства охорони здоров'я України, щоб забезпечити якість, своєчасну доставку і оптимальне ціноутворення ліків для пацієнтів по всій Україні. Ця угода буде працювати паралельно з нарощуванням потенціалу та програмою для обміну знань з метою реформування систем закупівель .

Більш детальна інформація на сайті ПРООН в Україні:http://www.ua.undp.org/content/ukraine/en/home/operations/projects/poverty_reduction/project_sample1121112/