15 червня 2016– Всесвітня продовольча программа ООН (ВПП) отримала внесок в розмірі 6 мільйонів євро від Федеративної Республіки Німеччина для подальшого надання допомоги більш ніж 200 000 населення, що постраждали від конфлікту на сході України.

«ВПП дуже вдячна Німеччині за цей внесок, який сприятиме нам в наданні допомоги десяткам тисяч людей, які тепер не мають коштів для подальшого забезпечення своїх базових потреб у їжі», - сказала Представник ВПП в Україні Дорте Еллєхаммер.

Німеччина є одним з основних донорів надзвичайної операції ВПП в Укаїні. У 2015 році Німеччина зробила внесок у розмірі 4,5 млн євро для роботи ВПП у країні.

«Уряд Німеччини серйозно забезпокоєний безвихідним становищем багатьох внутрішньо переміщених осіб в результаті конфлікту», - сказав посол Німеччини в Україні Кристоф Вайл. «Німеччина визнає важливість продовження надання допомоги постраждалим цивільним особам, доки довгострокове рішення конфлікта не буде знайдено».

З серпня 2014 року Всесвітня продовольча програма надає продовольчу допомогу внутрішньо переміщеним особам, репатріантам, а також мешканцям постраждалих від конфлікту на сході України територій через щомісячні постачання продовольчих наборів та перекази грошових коштів.

Населення, що отримує грошові кошти в формі продовольчого ваучеру, мають право на отримання 550 грн в місяць (близько 20 євро), які вони можуть використовувати в місцевих супермаркетах для прибання продуктів на свій вибір, в тому числі свіжих овочей та фруктів. Отримувачам продовольчих пайків пропонуються такі основні продукти, як макарони, вітамінізоване пшеничне борошно, квасоля, м’ясні та рибні консерви, цукор, йодована сіль та вітамінізована рослинна олія.

ВПП працює в двох вражених конфліктом областях – Донецькій та Луганській, та пропонує грошові перекази у вигляді продуктових ваучерів в районах, де продукти харчування є досяжними в місцевих крамницях, а також де функціонують фінансові інститути.

Конфлікт, що триває вже два роки на сході України, позбавив продовольчої безпеки близько 1,5 мільйонів людей, з них майже 300 тисяч відчувають серйозну нестачу продовольства та потребують негайної допомоги. ВПП намагається охопити майже 280 000 людей з найбільш вразливих груп населення та здійснювати їм щомісячну продовольчу допомогу у другій половині поточного року.

З листопада 2014 року ВПП розповсюдила надзвичайну продовольчу допомогу для більш ніж 650 000 людей, що потребують допомоги в Україні. ВПП буде продовжувати надавати таку допомогу у вигляді грошових коштів або продуктових наборів для найбільш вразливих груп населення, що постраждали внаслідок конфлікту в країні.

# # #

ВПП ООН є найбільшою в світі гуманітарної організацією боротьби з голодом у всьому світі, що забезпечує продовольчу допомогу в надзвичайних ситуаціях та працює з місцевими спільнотами в цілях покращення якості харчування, а також підвищення можливостей для відновлення. Кожного року ВПП надає допомогу близько 80 мільйонам людей в близько 80 країнах світу.

Слідуйте за нами на Twitter @WFP_Media @WFP_Ukraine

З метою отримання додаткової інформації, будь ласка, звертайтеся (адреса електронної пошти: ім’я.прізвище@wfp.org / firstname.lastname@wfp.org):

Дебора Нгуєн, ВПП/Київ, Тел.+ 380 50 363 38 57