1 липня 2016– Всесвітня Продовольча Програма Організації Об'єднаних Націй (ВПП) заявила сьогодні, що продовжить надзвичайну операцію на сході України з метою надання продовольчої допомоги більш ніж 280 000 людей, постраждалим в результаті конфлікту в регіоні до кінця 2016 року.

Недавнє загострення бойових дій в східній частині України призвело до зростання кількості внутрішньо переміщених осіб, пошкодження інфраструктури, а також підвищення рівня бідності і уразливості населення.

З кожного боку конфлікт має серйозні економічні та соціальні наслідки, а також вплив на доступність засобів існування і доходів окремих осіб і громад.

"Конфлікт вплинув на десятки тисяч людей, які більше не мають можливості забеспечити свої базові продовольчі потреби. Більшість з них вже витратили всі свої заощадження або втратили работу,” зазначила Голова представництва ВПП в Українї Дорте Еллехаммер. "Вони або стали заручниками конфлікту, або покинули свої домівки, думаючи, що повернуться через кілька місяців, але і досі живуть у скрутних умовах."

ВПП надає продовольчу допомогу найбільш уразливому населенню в Донецькій і Луганській областях, які постраждали від конфлікту, здебільшого на території не підконтрольній державі, а також уздовж “лінії розмежування”. Пріорітет надається людям, які потребують продовольчої допомоги найбільше, а саме - внутрішньо переміщеним особам (ВПО), особам, що повертаються на місця постійного проживання, та мешканцям населених пунктів, постраждалих від конфлікту, а також домогосподарствам, очолюваним жінками.

ВПП буде також продовжувати надавати допомогу людям в формі готівкових переказів або ваучерів, у відносно безпечних регіонах, контрольованих урядом, які приймають велику кількість внутрішньо переміщених осіб, де є задовільний доступ до продовольства і ринки функціонують добре. ВПП також надає допомогу людям, які знаходяться в лікарнях або громадських установах, що приймають внутрішньо переміщених осіб та перебувають в скрутному фінансовому становищі.

Конфлікт, що триває на сході Україні протягом двох років, позбавив приблизно 1.1 млн людей продовольчої безпеки, в т.ч. близько 300 000 чоловік чоловік, яким критично бракує продовольства та які потребують негайної допомоги. Щоб продовжувати надавати щомісячну допомогу та підтримати 280 000 чоловік до кінця року, ВПП терміново потребує $ 29.4 млн. доларів. Крім того, у другій половині року ВПП планує провести переоцінку продовольчих потреб в країні для того, щоб визначити необхідність продовження надзвичайної операції в наступному році.

З початку своєї діяльності в Україні з листопаду 2014р., ВПП надала допомогу 650 000 людей в формі продовольчих наборів, готівкових переказів або ваучерів.

# # #

ВПП є найбільшою в світі гуманітарною організацією, що бореться з голодом в усьому світі, забезпечуючи продовольчою допомогою в надзвичайних ситуаціях, і працює з громадами, щоб поліпшити якість харчування. Щороку, ВПП надає допомогу близько 80 мільйонам чоловік в 80 країнах по всьому світу.

Слідкуйте за нами на Twitter @wfp_media та @wfp_ukraine

Для отримання більш детальної інформації, будь ласка, зв'яжіться (email address: firstname.lastname@wfp.org):

Abeer Etefa, WFP/Cairo, Mobile. +2 010 6663 4352

Deborah Nguyen, WFP/Kiev, Tel. +380 (98) 064 1073

Krystyna Kovalenko, WFP/Kiev, Tel: +380 50 4253564

Фото надане: ВПП/ Дебора Нгуен