12 липня 2016 – У зв'язку з продовженням конфлікту на сході України, Всесвітня продовольча програма (ВПП) ООН прийняла гуманітарний внесок в розмірі 800 000 євро (891 861 доларів США) від Європейського Союзу (ЄС) на підтримку Кластера логістики, який функціонує під керівництвом ВПП.

Внесок дозволить ВПП надавати логістичні послуги для гуманітарного співтовариства, а також сприяти доставці гуманітарної допомоги з контрольованої на непідконтрольну територію Донецька і Луганська - дві області на сході України, мешканці яких постраждали в результате конфлікту.

"Цей значний внесок ЄС надано в слушний час, адже він дозволить Кластеру логістики під керівництвом ВПП продовжувати забезпечувати сполучення з областями, багато жителів яких не мають засобів для забезпечення найнагальніших потреб», - повідомила Представник ВПП в Україні Дорте Еллехаммер.

«Ми раді зробити свій внесок, який забезпечить швидку, скоординовану і ефективну поставку таких необхідних гуманітарних вантажів», – сказав Керівник Департаменту гуманітарної допомоги Європейської Комісії в Україні Мамар Мерзук.

Європейський союз є одним з найбільших донорів ВПП, не лише за рахунок гуманітарного фінансування програм в Україні, а й завдяки наданню вкрай необхідних коштів на забезпечення діяльності ВПП в 45 країнах у всьому світі.

Європейський Союз також є одним з основних донорів Кластера логістики, який активно підтримує всі гуманітарні організації, присутні в Україні. Кластер організовує спільні гуманітарні конвої, надає допомогу в оформленні документів, необхідних для перевезення гуманітарних вантажів, і регулярно проводить координаційні зустрічі з метою поліпшення реагування на потреби громад, що постраждали від конфлікту.

На сьогодні Кластер логістики під керівництвом ВПП за допомогою більш ніж 200 вантажівок у складі 20 спільних гуманітарних конвоїв забезпечив доставку більш як 4 000 метричних тон і 7 000 кубометрів гуманітарної допомоги в Луганськ і Донецьк - забезпечивши критично необхідною допомогою тих, хто її потребує. Крім допомоги в натуральній формі населенню на непідконтрольній державі території, Європейський Союз також сприяє ВПП у наданні грошової допомоги у районах, підконтрольних уряду. Щоб продовжувати надавати щомісячну допомогу і підтримати 280 000 чоловік до кінця 2016 року, ВПП потребує 30,6 млн. доларів США.

# # #

ВПП є найбільшою в світі гуманітарною організацією, що бореться з голодом в усьому світі, забезпечуючи продовольчою допомогою в надзвичайних ситуаціях, і працює з громадами, щоб поліпшити якість харчування. Щороку, ВПП надає допомогу близько 80 мільйонам чоловік в 80 країнах по всьому світу.

Слідкуйте за нами на Twitter @wfp_media та @wfp_ukraine

Для отримання більш детальної інформації, будь ласка, зв'яжіться (email address: firstname.lastname@wfp.org):

Deborah Nguyen, WFP/Kiev, Tel.+ 38 050 363 38 57

Krystyna Kovalenko, WFP/Kiev, Tel. +380 50 425 35 64

Patrick Baudry, WFP/Kiev, Tel.+38 050 363 40 19

Yulia Lutska, WFP/Kiev, Tel.+ 38 050 425 18 96