20 липня 2016 - Представництво ООН в Україні, Програма розвитку ООН, Програма сприяння зеленій модернізації економіки України GIZ у партнерстві з Дніпровською обласною державною адміністрацією провели першу регіональну консультацію «Як забезпечити впровадження Цілей сталого розвитку Порядку денного ООН 2030 у Дніпропетровській області?».

Захід мав на меті підвищити обізнаність представників органів державної влади, академічних інститутів, аналітичних центрів, а також лідерів неурядових організацій про Цілі сталого розвитку Порядку денного ООН 2030, а також залучити сторони процесу адаптації Цілей сталого розвитку до ООН в контексті України.

«Втілення ЦСР сприятиме розвитку інфраструктури і залученню інвестицій», - зазначив Віталій Литвин, радник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації у своєму вітальному слові учасникам консультації.

Загалом у заході, що відбувся у інтерактивному форматі «Світове кафе», взяло участь 66 представників органів державної влади, академічних інститутів, аналітичних центрів, громадських та благодійних організацій, котрі в результаті презентували пріоритетні Цілі сталого розвитку для України та Дніпровської області, а також дії, необхідні для їх досягнення.

“Залучення громадянського суспільства до процесу адаптації Цілей Сталого Розвитку до українського контексту відіграє значущу роль у досягненні успіху в реалізації Порядку Денного 2030 в Україні”, - зазначила Тетяна Аніщук, Заступник Директора, GIZ Програма зеленої економіки

«Новий Порядок Денний Сталого Розвитку до 2030 року, 17 Цілей Сталого Розвитку та 169 індикаторів - це не просто документ на папері. Попри те, що Цілі Сталого Розвитку не носять юридично зобов`язуючого характеру, Уряд разом з бізнес колами та громадським сектором мають створити умови для повноцінного досягнення 17 Цілей Сталого Розвитку», - поділилась Блерта Чела, в.о. Директора Програми розвитку ООН в Україні.

У результаті 5-х раундів брейнстормингу команди-учасники Регіональної консультації у Дніпропетровській області визначили у форматі презентацій представили найбільш пріоритетні Цілі сталого розвитку для України

  1. Ціль 16. Мир, справедливість та сильні інститути
  2. Ціль 8. Гідна праця та економічне зростання
  3. Ціль 11. Сталий розвиток міст і громад
  4. Ціль 9. Промисловість, інновації та інфраструктура

Натімость найбільш пріоритетними Цілями сталого розвитку для Дніпропетровської області учасники визначили:

  1. Ціль 8. Гідна праця та економічне зростання
  2. Ціль 11. Сталий розвиток міст і громад
  3. Ціль 9. Промисловість, інновації та інфраструктура
  4. Ціль 16. Мир, справедливість та сильні інститути

Фотозвіт заходу доступний в альбомі Представництва ООН в Україні

Матеріали консультацій (програма заходу, фотозвіт, а також звіт заходу, тощо) доступний на веб-порталі, присвяченому Цілям Сталого Розвитку в Україні http://sdg.org.ua/ua/