(Київ, 31 січня 2019 року). Координатор системи Організації Об'єднаних Націй/Координатор з гуманітарних питань в Україні Оснат Лубрані сьогодні звернулася з проханням про виділення 162 мільйонів доларів США для надання гуманітарної допомоги та забезпечення захисту 2,3 мільйона найбільш незахищених людей на сході України у 2019 році.

До неї приєдналися Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука та Голова представництва ЄС в Україні Хюґ Мінґареллі, який також зазначив важкі наслідки гуманітарної ситуації на сході України та необхідність збільшення заходів реагування.

«П'ять років конфлікту мали руйнівний вплив на мирних громадян», - сказала пані Лубрані. «Ми розробили колективний план, який маємо намір реалізувати у 2019 році, з метою задоволення найбільш термінових потреб 2,3 мільйона чоловіків, жінок та дітей, кому найбільше потрібна допомога, з обох боків «лінії розмежування», - зазначила вона, посилаючись на План гуманітарного реагування, комплексний план дій із чітко визначеними пріоритетами, який було представлено сьогодні понад 120 представникам урядових, донорських, міжнародних та національних організацій.

План гуманітарного реагування визначає дорожню карту для 43 установ ООН, національних та міжнародних організацій щодо здійснення колективних гуманітарних заходів задля надання допомоги цивільним громадянам у різних секторах, зокрема надання продуктів харчування, житла, предметів домашнього вжитку, забезпечення підтримки для підготовки до зими та доступу до чистої води, освіти та належних медичних послуг у 2019 році.

«Завдяки координаційній діяльності ООН протягом останніх п’яти років було мобілізовано понад 460 мільйонів доларів США для здійснення гуманітарного реагування, що дозволило установам ООН та гуманітарним партнерам надати життєво необхідну допомогу мільйонам людей з обох боків «лінії розмежування», - сказала пані Лубрані. – Але, як і в попередні роки, наш план реагування може бути корисним лише за умови відповідного фінансування». «Ми вдячні донорам за підтримку протягом цих п’яти років та закликаємо розширити її надання, щоби ми могли допомогти кожному чоловіку, жінці та дитині, які покладаються на нашу допомогу», - підкреслила пані Лубрані, закликаючи донорів збільшити підтримку гуманітарного реагування у 2019 році.

Активний конфлікт продовжує забирати життя цивільних громадян: з 2014 року загинуло понад 3 300 чоловіків, жінок та дітей та майже 9 000 було поранено. Великі ділянки населених територій забруднені наземними мінами та вибуховими пристроями, що додатково спричиняє щоденні ризики для мільйонів мирних громадян. «Лінія розмежування», яка проcтяглася майже на 427 кілометрів на сході України, ускладнює доступ до основних послуг, служб та соціальних пільг для тисяч людей. «Тільки завдяки спільним та розширеним заходам ми можемо полегшити страждання цивільного населення та дати надію тим, кому вона найбільше потрібна», - завершила свій виступ пані Лубрані.

За додатковою інформацією просимо звертатись до:

Валіджон Раноєв, УКГС в Україні, ranoev@un.org, тел. +38 050 422-3943