Київ, 1 лютого 2019 року – Організація Об’єднаних Націй (ООН) відслідковує реакцію поліції на нещодавній напад на Євгена Гурницького, громадського омбудсмана із захисту виборчих прав громадянської мережі «ОПОРА» у Кропивницькому.

Ввечері 26 січня 2019 року пана Гурницького вдарили в обличчя, коли він повертався додому. Зловмисники втекли з місця події, не взявши його особистих речей. Пан Гурницький, який повідомляв про порушення виборчого законодавства у Кіровоградській області, пов’язує цей насильницький інцидент з його професійною діяльністю.

«Я вітаю дії поліції, в тому числі й публічне засудження, висловлене Міністром внутрішніх справ, та негайні кроки, здійснені поліцією в Кропивницькому», – сказала пані Оснат Лубрані, Координаторка системи ООН та Координаторка з гуманітарних питань в Україні.

«Я закликаю правоохоронні органи провести ефективне та невідкладне розслідування та забезпечити притягнення винних до відповідальності. Це завжди є вкрай важливим, а особливо у виборчий період. Негайне розслідування подібних випадків стане чітким сигналом того, що Уряд не толеруватиме насильство або будь-які спроби затьмарити прозорість виборів», – додала пані Лубрані.