(Київ, 13 лютого 2019 р.) В рамках презентації Плану гуманітарного реагування (ПГР) країни на 2019 рік Координатор системи ООН/Координатор з гуманітарних питань в Україні Оснат Лубрані доповіла вчора державам-членам ООН в Нью-Йорку про гуманітарну ситуацію в Україні під час відео-включення з Києва. План передбачає надання гуманітарної допомоги близько 2,3 мільйона людей по обидва боки «лінії розмежування».

«Цієї весни розпочнеться шостий рік кризи, і мільйони людей продовжують зазнавати її найважчих наслідків. Я вражена їхньою витримкою, але наразі ресурси людей вичерпано, та, щоби звести кінці з кінцями, вони покладаються на допомогу», - підкреслила пані Лубрані, зазначивши руйнівний вплив тривалої гуманітарної ситуації на сході країни на гідність та добробут людей.

У 2018 році гуманітарній спільноті вдалося надати допомогу близько 1,3 мільйона людей по обидва боки «лінії розмежування». У 2019 році необхідно 162 млн дол. США для надання допомоги майже 2,3 мільйона чоловіків, жінок та дітей, які опинились у найбільш уразливому становищі. «Попри складні умови роботи гуманітарним організаціям на місцях вдається змінювати ситуацію», - сказала пані Лубрані, дякуючи донорів за їхню підтримку.

«Щороку ми продовжуємо спостерігати тенденцію до зменшення фінансування, що викликає занепокоєння, хоча потреби людей залишаються значними, - сказала вона. - Минулого місяця Координатор надзвичайної допомоги погодив виділення 6 млн дол. США з Центрального фонду реагування на надзвичайні ситуації для підтримки Плану гуманітарного реагування та розширення критично необхідних гуманітарних заходів». «Я звертаюсь до міжнародної спільноти з проханням не забувати про людський вимір цього конфлікту. Люди в Україні сподіваються на нашу підтримку у подоланні проблем шляхом фінансування цього Плану», - підкреслила пані Лубрані.

«Під час моїх поїздок на схід України я розмовляла з родинами та чула їхні розповіді. У міру того, як накопичується втома, я бачу, що люди сходу Україні втрачають надію. Що їм насправді необхідно - це стійкій мир. Це єдине розв'язання їхніх проблем», - підсумувала пані Лубрані.

За додатковою інформацією просимо звертатись до:

Валіджон Раноєв, УКГС в Україні, ranoev@un.org, тел. +38 050 422-3943

Фото: А. Власова

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ