Покровськ (Україна), 10 квітня, 2019 - Уряд Японії передав два спеціалізовані ремонтні транспортні засоби та 20 наборів індивідуального захисного спорядження Комунальному підприємству «Компанія «Вода Донбасу» в рамках спільного проекту ЮНОПС і ЮНІСЕФ «Підтримка системи водопостачання Донецького регіону».

Метою проекту є створення безпечних умов для роботи персоналу «Компанії «Вода Донбасу», що виконує обов'язки із підтримання системи водопостачання Донецького регіону. Особиста безпека працівників комунального підприємства є необхідною умовою безперебійного водопостачання місцевому населенню, забезпечення необхідних санітарно-гігієнічних умов та нормалізації життя в регіоні. Завдяки проекту, близько 11,000 працівників, у тому числі аварійні команди «Води Донбасу», зможуть почуватися в безпеці при виконанні службових обов'язків, а безперебійне водопостачання буде забезпечене чотирьом мільйонам жителів регіону.

«З початку Революції Гідності та збройного конфлікту на Донбасі у 2014-му році, Японія стабільно надає підтримку Україні і вже виділила близько 1.87 мільярда дол. США міжнародної допомоги. Сума, виділена на реалізацію проектів ООН та інших міжнародних організацій на Сході, спрямованих на допомогу внутрішньо переміщеним особам та постраждалим від конфлікту, становить 47 млн дол. США. Серед цих ініціатив – і спільний проект ЮНОПС та ЮНІСЕФ «Підтримка системи водопостачання Донбасу». Ми щиро сподіваємося, що транспортні засоби та захисне спорядження, передані сьогодні, будуть ефективно використовуватися для забезпечення сталого водопостачання населенню регіону та нормалізації життя на Донбасі загалом», - зазначив Надзвичайний і повноважний посол Японії в Україні, Його Високоповажність Такаші Кураї.

фото 10 04 19 6

«Протягом 2018 року, зафіксовано 89 випадків порушення водопостачання на Сході України, жертвами яких стали мільйони мирних жителів. Протягом перших трьох місяців 2019 року, зафіксовано 19 таких фактів. Збройний конфлікт, що продовжується, обмежує доступ спеціалістів для проведення першочергових ремонтних заходів. З початку конфлікту в Україні загинули та зазнали поранень понад 30 працівників підприємств водопостачання, із них троє - за останні 3 місяці», - заявила Представниця ЮНІСЕФ в Україні, Лотта Сільвандер. «Спільно з нашими партнерами ми змогли задовольнити деякі з найбільш нагальних потреб, підвищивши рівень безпеки комунальних працівників, які своєю працею забезпечують водою мільйони людей. ЮНІСЕФ висловлює щиру вдячність народові Японії за щедру підтримку».

фото 10 04 19 7

«Для ЮНОПС велика честь мати нагоду розширити успішне стратегічне партнерство із Урядом Японії, що має на меті надання підтримки Україні на шляху до стабільності та забезпечення гідної якості життя громадян. Від імені ЮНОПС я хочу запевнити Уряди Японії та України в тому, що ЮНОПС і надалі залишатиметься надійним і ефективним партнером у процесі розбудови кращого майбутнього для України та українців», - зазначив Директор Офісу ЮНОПС в Україні, Андрій Буряковський.


Про ЮНОПС

Управління Організації об'єднаних націй з обслуговування проектів (ЮНОПС) ставить перед собою завдання допомагати людям жити краще, а країнам - досягати миру і сталого розвитку. Бачення організації - це світ, у якому люди можуть жити сповна, покладаючись на належну, сталу та надійну інфраструктуру, а також на прозоре використання державних фінансів у сфері закупівель та управління проектами.[1]

На запит Уряду України у 2017 році було відкрито офіс ЮНОПС в Україні, який надає широкий спектр послуг для Уряду та народу України. Офіс наразі реалізує проектів на загальну суму понад 100 млн дол. США у таких сферах як верховенство права, енергоефективність, відбудова після криз, належне врядування, управління кадрами, публічні закупівлі та логістика. Проекти реалізуються за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС), Уряду України, Глобального фонду, Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, Агенції США з міжнародного розвитку, Уряду Японії та Уряду Канади. Понад 50 співробітників Офісу, що в більшості є громадянами України, забезпечують реалізацію проектів.

З огляду на місію та бачення ЮНОПС, Офіс також підтримує діяльність партнерів, спрямовану на досягнення Цілей сталого розвитку та Порядку денного-2030.

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях для охоплення найуразливіших дітей та молоді, які найбільше потребують допомоги. Ми працюємо над тим, щоб зберегти їхні життя. Захистити їхні права. Уберегти їх від шкоди. Дати їм дитинство, в якому вони будуть захищеними, здоровими та освіченими. Дати їм рівні можливості реалізувати свій потенціал, щоб одного дня вони могли зробити світ кращим. ЮНІСЕФ – це провідний голос світу для дітей та молоді, а також голос самих дітей. У всьому, що ми робимо, ми залучаємо та підтримуємо молодь, щоб вони впливали на прийняття рішень, які визначають їхнє життя.

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) відкрив своє Представництво у Києві у 1997 році. За цей час Фонд надав Уряду України допомогу на загальну суму 130 мільйонів доларів США, що дозволило розробити і реалізувати низку програм у галузі охорони здоров’я, води і санітарії, освіти та захисту прав дітей.

З початку конфлікту на сході Україні ЮНІСЕФ працює над реалізацією ключових зобов’язань із задоволення гуманітарних потреб дітей, зокрема доступу до освіти, психосоціальної допомоги, води і санітарії, навчання з питань мінної небезпеки, охорони здоров’я матері та дитини, а також послуг для людей, що живуть із ВІЛ/СНІДом.

Основна мета програми ЮНІСЕФ для України на 2018-2022 рр. – сприяти прогресивній реалізації прав усіх дітей в Україні та скороченню прогалин у доступі дітей до найнеобхідніших послуг, при цьому зберігаючи баланс між гуманітарною діяльністю, діяльністю з розвитку та підтримуючи включення пріоритетів, пов’язаних з розбудовою миру та подоланням наслідків конфлікту, до основних засад поточних ключових реформ у соціальній сфері та децентралізації.