Люди споживають більше, ніж планета встигає дати. За підрахунками, до 2050 року населення світу зросте до 9 млрд – а це значно збільшить попит на ресурси Землі.

У зв’язку з цим, сільському господарству потрібно посилювати виробництво, щоб задовольняти потреби населення у продовольстві. Однак ведення сільського господарства залишає значний негативний вплив на навколишнє середовище, загрожуючи деградації родючих земель, втраті водних ресурсів, зменшенні біорізноманіття. Глобальний виклик полягає в тому, щоб знайти стійкі способи годувати населення. Людству потрібне сільське господарство, яке не виснажуватиме природні ресурси; сільське господарство, яке є екологічно, економічно і соціально життєздатним для сьогодення і майбутнього.

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) працює у напрямку забезпечення продовольчої безпеки, адаптації до зміни клімату та пом’якшення наслідків зміни клімату. Для переорієнтаціїсільськогосподарських систем в Україні ФАО запропонувала ведення кліматично оптимізованого сільського господарства. Цей підхід допоможе сталими методами підвищити продуктивність та дохід, зміцнити стійкість до зміни клімату та зменшити викиди парникових газів – тим самим покращуючи здоров’я планети. Фахівці розробили практичні рекомендації для оптимізації ведення лісового господарства, рослинництва,тваринництва та рибництва.

Щоб попередити зміну клімату в Україні, ФАО рекомендує:

  • запроваджувати енергоефективні та ресурсозберігаючі технології;
  • використовувати відновлювальні джерела енергії;
  • оптимізувати використання добрив;
  • використовувати технології для збереження та покращення родючості ґрунтів;
  • попереджати деградацію ґрунтів шляхом захисту лісосмуг;
  • впроваджувати удосконалені технології прибирання, зберігання і використання відходів тварин;
  • зменшувати використання викопного палива.

Для поширення серед аграрної спільноти практичних та теоретичних знань щодо застосування ґрунтозахисних технологій у землеробстві в посушливих регіонах степової та лісостепової зон України в умовах зміни клімату, ФАО проводить тренінги із сталого ведення сільського господарства. Протягом теоретичних та практичних блоків слухачі здобувають знання щодо обліку економічної ефективності застосування ґрунтозахисних технологій та вивчають основні підходи сталого управління природними ресурсами. Наступний тренінг пройде16 травня у Харківській області.

17 Цілей сталого розвитку (ЦСР) Організації Об'єднаних Націй також спрямовані на досягнення економічного зростання, соціального розвитку й збереження природних ресурсів та біорізноманіття до 2030 року. Практики та технології сталого ведення сільського господарства сприяють досягненню багатьох з Цілей, допомагаючи зупинити голод і недоїдання, зменшити харчові відходи та втрати після збору врожаю, пом'якшити зміну клімату, забезпечити чисту енергію, зберегти біорізноманіття.

КОНТАКТИ:

ВІКТОРІЯ МИХАЛЬЧУК

Спеціаліст з комунікацій

Регіональне відділення ФАО для Європи та Центральної Азії

Київ, Україна

Viktoriia.Mykhalchuk@fao.org

+38 (098) 605 5061

Журналістам та редакторам:

Запити на фотографії, аудіо- та відеоматеріали направляйте за адресою FAO-newsroom@fao.org, або телефонуйте: (+39) 06 570 53625.Онлайн-інструменти
Фотографії також доступні на акаунті FAOnews у Flickr
Служба новин ФАО
RSS-канал прес-релізів ФАО
ФАО в Твітері @FAOnews