Київ, Україна (17 травня 2019 року) – В 2019 році уряд Японії, Уряд України та Організація Об'єднаних Націй в Україні продовжуватимуть спільну діяльність, спрямовану на вирішення гуманітарних потреб та відновлення в регіонах, що постраждали внаслідок конфлікту на Сході України. Уряд Японії надає 2,8 млн. дол. США на виконання чотирьох проектів чотирма агентствами ООН в Україні задля підтримки людей і громад, які постраждали від конфлікту на Сході України.

«Я вдячний Уряду Японії та Організації Об’єднаних Націй за багаторічну плідну допомогу Україні. Уряд Японії надає суттєву підтримку Україні у відновленні миру на Донбасі, й саме підтримка цілісності України й відновлення її інфраструктурних об’єктів для нас є дуже важливими. Я хотів би відзначити: для нас має велике значення, що надані кошти безпосередньо спрямовуються на допомогу людям, що проживають на Сході України і реалізуться на місцях саме за допомогою наших міжнародних партнерів – агенцій ООН: УВКБ, ПРООН та ЮНІСЕФ. Таке сильне партнерство допомагає ефективно реалізовувати ці проекти. Уряд Японії – це не лише наш економічний, але й стратегічний партнер. Я хотів би подякувати Уряду Японії за черговий транш допомоги Україні у розмірі 2,8 мільйона доларів. Також я вдячний нашим партнерам – агенціям ООН – за те, що допомагають впроваджувати такі важливі проекти на Сході України». – повідомив на прес-конференції Віце-прем’єр-міністр- Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«З початку незалежності Японія надала Україні фінансову допомогу на суму 3,1 млрд доларів. Починаючи з 2014 року, після Революції Гідності, ми збільшили обсяг наданої допомоги Україні, й вона склала 1,87 млрд. дол, що являє собою більше половини загального обсягу коштів, наданих з моменту набуття незалежності. Вона включає модернізацію Бортницької станції аеорації, фінансову підтримку Уряду України, допомогу в медичній сфері. Одним з важливих напрямків допомоги, який ми розпочали у 2014 році, є допомога населенню у Східній Україні, що реалізується в Донецькій та Луганській областях. У співпраці з ООН та іншими міжнародними організаціями ми реалізували допомогу на загальну суму 47 млн. дол. США. Допомога, яку ми надаємо на Східній Україні, спрямована на підвищення безпеки та добробуту місцевого населення. Проекти включають реабілітацію соціальної інфраструктури, відновлення лікарень, шкіл, громад. Цього року на ці цілі були виділені допоміжні кошти на загальну суму 2,82 млн. дол. США. Минулого місяця я вперше відвідав Донецьку та Луганську області разом із представниками організацій ООН, щоб побачити ситуацію на власні очі. Я відвідав будинки, які були зруйновані або пошкоджені обстрілом, а згодом відремонтовані, і був щасливий бачити, як зараз люди живуть в безпечних умовах». – сказав Такаші Кураї, Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні.

«З 2015 року, за фінансової підтримки Японії за допомогою програм реалізованих ООН, було реконструйовано більше 30 об'єктів соціально-економічної інфраструктури у Луганській та Донецькій областях, зокрема мости, насосні станції, медичні установи, реабілітаційні центри та школи. Фінансова допомога також була використана для підвищення підприємницьких можливостей та започаткування підприємницької діяльності, розвитку громади, формування стійкості в освітньому секторі та у постраждалого населення. Фінансова допомога, надана у 2019 році, буде використана для проведення професійних тренінгів та розвиток ділових навичок для ВПО та населення, що постраждало від конфлікту; надання грантових дотацій для запуску та розширення малого бізнесу; надання мікро-малих та середніх підприємств з бізнес-консалтингу та технічної допомоги; ремонт житла для ВПО вздовж «контактної лінії»; моніторинг захисту та надання допомоги з індивідуального захисту ВПО та іншим постраждалим від конфлікту населенням; нарощування потенціалу фахівців у галузі освіти й закупівлі медичного обладнання лікарні Міністерства оборони. ООН в Україні сподівається на тривалу й плідну співпрацю з урядом України та Японії у сприянні єдності та сталого розвитку, відродженні економіки на територіях, що постраждали від конфлікту».– повідомила Оснат Лубрані, Координатор системи ООН в Україні, Координатор з гуманітарних питань.

Допомога надаватиметься чотирма агенціями системи ООН в Україні, зокрема: Програмою розвитку ООН (ПРООН) – на суму 0,54 мільйона доларів США, Агентством ООН у справах біженців (УВКБ ООН) – 0,84 мільйонів доларів США, Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) – 0,38 мільйонів доларів США, Управлінням ООН з обслуговування проектів (ЮНОПС) – 1,09 мільйонів доларів США.

За додатковою інформацією просимо звертатися:

ООН в Україні: спеціалістка з комунікацій Представництва ООН в Україні olena.laba@un.org

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України: press@minregion.gov.ua

Посольство Японії: toiawase@kv.mofa.go.jp

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ