НЬЮ-ЙОРК, 20 серпня - Генеральний Cекретар ООН закликає молодь у всьому світі приєднатися до саміту онлайн та до роботи місцевих громад.

Організація Об'єднаних Націй оголосила, що 100 видатних молодих лідерів, які виступають проти змін клімату, зі всього світу, отримають підтримку для участі у Молодіжному саміті ООН з питань клімату у суботу, 21 вересня, який відбудеться у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку.

Ті, хто отримали "Зелений квиток" приєднаються до понад 500 молодих лідерів, які займаються питаннями клімату. Їх відібрали для участі у першому в історії Молодіжному саміті ООН з питань клімату. Кліматичний саміт ООН забезпечить платформу для проведення Молодіжного саміту ООН з питань клімату, щоб допомогти молодим лідерам у їхній діяльності. Завдяки такій платформі, учасники зможуть продемонструвати власні вирішення кліматичних проблем на глобальній арені та безпосередньо зможуть співпрацювати з керівниками у роботі над найважливішими питаннями сучасності. Молодіжні лідери братимуть участь в обговоренні Кліматичного саміту ООН у понеділок, 23 вересня.

100 учасників, які отримали "Зелений квиток" також отримають грант на поїздку до Нью-Йорку, щоб відвідати Молодіжний саміт ООН з питань клімату. У відборі взяли участь понад 7000 аплікантів віком від 18 до 29 років, враховуючи їх власні напрацювання у вирішенні проблеми кліматичної кризи та вдосконалення вже відомих рішень. Учасники Молодіжного саміту з питань клімату представлять країни з усіх куточків світу.

Серед 100 одержувачів "Зеленого квитка" є і українка. Євгенія Засядько - молода активістка, яка займається питаннями зміни клімату.

DSC 0781update

Генеральний Секретар ООН Антоніу Гутерреш привітав одержувачів "Зеленого квитка" у відеозверненні: "Я закликаю молодь у всьому світі долучитися до саміту онлайн та стати рушійною силою у своїх країнах по боротьбі зі зміною клімату".

Молоді, яка не зможе особисто відвідати саміт, рекомендуємо брати участь у кампанії "Моє майбутнє нашої планети", поділившись селфі-відео у Twitter або Instagram, додавши “Youth #ClimateAction Summit”, а також розповісти про те, що саме вони роблять задля збереження клімату на Землі та закликати світових лідерів вжити заходів щодо протидії змінам клімату вже зараз. Молодь також може долучитися до місцевих заходів Організації Об'єднаних Націй та продовжувати вести екологічний спосіб життя, зменшуючи шкідливий вплив на навколишнє середовище за допомогою кампанії ООН ActNow. Більше можливостей про те, як можна долучитися буде опубліковано найближчими тижнями на веб-сайті Молодіжного саміту ООН з питань клімату.

Молодіжний саміт з питань клімату об’єднує молодих активістів, інноваторів, підприємців та змінотворців, які прагнуть боротися зі змінами клімату у необхідних темпах та масштабах, які пропонує наука.

Молодіжний саміт з питань клімату ООН є ключовою віхою перед Кліматичним самітом ООН, який спрямований на те, щоб закликати лідерів уряду, бізнесу та громадянського суспільства активізувати зусилля у боротьбі зі змінами клімату. Кліматичний саміт ООН відбудеться після Глобального кліматичного страйку, який запланований на 20 вересня.

"Молоді люди лідирують у боротьбі зі зміною клімату", - заявив представник Генерального секретаря з питань молоді Джаятма Вікраманаяке. "Молодіжний саміт з питань клімату забезпечить потужну глобальну платформу для молодих лідерів з усього світу, для того щоб саме вони могли зайняти гідне місце та забезпечити прийняття позитивних кліматичних рішень".

Оскільки руйнівні наслідки кліматичної кризи відчуваються зараз у всіх країнах, Генеральний секретар скликав лідерів до Нью-Йорку, щоб розпочати трансформацію, необхідну для досягнення цілей Паризької угоди та досягнення Цілей сталого розвитку. Він закликав до сміливих дій та конкретних планів щодо так званої стратегії “carbon neutrality” до 2050 року про зменшення викидів CO2 в атмосферу.

Оголошення про початок прийняття заявок на "Зелений квиток" відбулося на початку липня в Абу-Дабі, де Генеральний секретар скликав понад 1700 осіб, а саме: молодіжних лідерів та представників понад 160 країн світу.

Більше інформації про Молодіжний саміт ООН з питань клімату можна знайти на веб-сайті: https://www.un.org/en/climatechange/youth-summit.shtml.

Слідкуйте за @UNYouthEnvoy у Twitter, Instagram та Facebook, щоб дізнатися про останні новини з Молодіжного саміту ООН з питань клімату.

Для отримання додаткової інформації про Кліматичний саміт ООН 2019 перейдіть за посиланням: https://www.un.org/en/climatechange/index.shtml.

Слідкуйте за @ledealba у Twitter, щоб бути в курсі останніх новини Кліматичного саміту ООН.

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ