КИЇВ, 1 червня

У всьому світі було запроваджено карантин та обмеження на пересування для запобігання розповсюдженню коронавірусної хвороби COVID-19. У таких заходах, які необхідні для запобігання пандемії та спасіння життів, також мають бути враховані деякі винятки для людей, які опинилися в особливих надзвичайних ситуаціях.

На сході України припинення роботи всіх контрольних пунктів в'їзду-виїзду (КВПП) з кінця березня означає, що сотні людей, які потенційно можуть стикнутися з такими особливими обставинами, не можуть повідомити про це або отримати допомогу на системній основі.

Організація Об'єднаних Націй та гуманітарні організації визнають роботу, проведену по впровадженню деяких винятків, завдяки яким громадяни можуть перетинати «лінію розмежування» для возз'єднання з родинами у разі потреби догляду за близькими, проходження термінового медичного лікування, відвідування похорон рідних тощо. Проте такі винятки застосовуються нерівномірно та непередбачувано.

Ми стурбовані тим, що цивільні громадяни, які мають обґрунтовані підстави, не одержують дозвіл на перетин «лінії розмежування».

Оскільки кількість громадян України, яким терміново потрібно перетнути КПВВ, вже є значною та продовжує зростати щодня, я закликаю всі залучені сторони запровадити прозорий та ефективний механізм розгляду таких випадків та прошу прискорити надання дозволів у випадку надзвичайних обставин доти, поки діють пов'язані з COVID-19 обмеження. Запровадження зрозумілих та чітко визначених критеріїв є критично важливим для тих людей, які мають законні підстави для отримання виняткового дозволу на перетин «лінії розмежування».

Задля спільних принципів людяності ми маємо об'єднати зусилля для захисту та підтримки найбільш незахищених українців, яким життєво необхідно перетнути «лінію розмежування». Необхідні рішучі дії для сприяння системному застосуванню винятків щодо перетину КПВВ для полегшення страждань людей, які вже потерпають від конфлікту на сході України.

За додатковою інформацією звертайтесь до Єлизавети Жук, Управління ООН з координації гуманітарних справ в Україні: lizaveta.zhuk@un.org, тел. +380 50 344 16 94

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ