КИЇВ, 10 червня

Упродовж майже трьох місяців роботу контрольних пунктів в'їзду-виїзду (КПВВ) уздовж «лінії розмежування» на сході України було припинено у зв'язку із заходами запобігання розповсюдженню коронавірусної хвороби COVID-19. Сотні тисяч громадян України, які до початку пандемії регулярно перетинали «лінію розмежування», прагнуть знову побачити рідних, підтримати близьких, яким необхідна допомога, відвідати могили своїх рідних або дістатися до послуг освіти, медичної допомоги та інших основних послуг.

Оскільки карантинні обмеження поступово послаблюють по всій території України, я звертаюся до всіх залучених сторін запровадити поетапний підхід до відновлення роботи контрольних пунктів в'їзду-виїзду. У рамках такого підходу потрібно узгодити необхідні кроки та забезпечити чітке інформування про них населення. З огляду на загрозу пандемії COVID-19, яка все ще залишається, я закликаю вжити всіх необхідних попереджувальних заходів, згідно з рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров'я, для мінімізації ризику передачі вірусу серед громадян, які перетинають «лінію розмежування», персоналу КПВВ та мешканців навколишніх громад.

У ці складні часи Організація Об'єднаних Націй та гуманітарні партнери солідарні із народом України, який потерпає від коронавірусної хвороби, а також від соціально-економічних наслідків COVID-19 та наслідків, спричинених роками конфлікту на сході України.

За додатковою інформацією звертайтесь до Єлизавети Жук, Управління ООН з координації гуманітарних справ в Україні: lizaveta.zhuk@un.or

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ