КИЇВ, 26 червня 2020 р.

Через три місяці після закриття три з п'яти контрольних пунктів в'їзду-виїзду на «лінії розмежування» на сході України частково відновили роботу. Поступове відкриття КПВВ надасть можливість громадянам України отримати основні послуги, забезпечити догляд за членами родини та возз’єднатися з рідними. Раніше цього місяця я вже закликала запровадити поетапний підхід до відкриття та безпечної роботи контрольних пунктів в'їзду-виїзду, яким передбачається узгодження необхідних кроків та повідомлення про них населенню. На жаль, не вдалося уникнути проблем у роботі контрольних пунктів, як на це сподівалися. Наразі потрібно швидко вжити відповідних заходів для того, щоби перетин «лінії розмежування» став більш безпечним та передбачуваним для людей, які перетинають КПВВ.

Як ми дізналися, в Донецькій області десятки людей змушені були провести кілька ночей у палатках у складних умовах між контрольними пунктами. Серед них були діти, люди похилого віку та інші вразливі люди, яким було вкрай необхідно перетнути «лінію розмежування» для задоволення невідкладних потреб. Я вітаю той факт, що для цих людей рішення було знайдено, але ще раз звертаюся до всіх залучених сторін запровадити узгоджені реалістичні заходи для безпечного перетину «лінії розмежування» та чітко проінформувати про них людей. Задля зменшення ризиків передачі COVID-19 на всіх діючих контрольних пунктах необхідно дотримуватися запобіжних заходів відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Організація Об'єднаних Націй та гуманітарні партнери солідарні з народом України, який постраждав за роки конфлікту на сході країни та потерпає під наслідків кризи, спричиненої коронавірусною хворобою, та підтримують людей, які постраждали від нещодавніх повеней на заході України. Лише разом ми можемо убезпечити людей та захисти їхні основні права.

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ В УКРАЇНІ