Прагнеш співробітництва з Організацією Об`єднаних Націй? Приєднуйся до роботи Молодіжної консультативної ради ООН в Україні!

Представництво ООН в Україні оголошує набір нових учасників до Молодіжної консультативної групи ООН у 2016 році!

Задоволення потреб молоді шляхом підвищення уваги до проблем молодіжної зайнятості, розвитку підприємництва та освітніх програм, зокрема й до отримання інформації та послуг в області репродуктивного здоров'я, − таким є головне питання «Порядку денного», ухваленого Державами-членами Організації Об'єднаних Націй, включаючи Україну. Як заявив Президент України, і це закріплено в ряді законодавчих актів, розвиток молоді є стратегічним пріоритетом для країни.

Водночас, розвиток молоді в Україні продовжує обмежуватися збереженням перешкод на всіх рівнях. Молоді люди як соціальна група стикаються з серйозними проблемами, складність яких постійно збільшується. Молодь в Україні, що складає третину населення країни, спроможна зробити значний внесок у зростання національної економіки, якщо вона отримає можливість розвивати свої навички за рахунок високоякісної освіти, гідної зайнятості та належної охорони здоров’я.

Сучасна молодь орієнтована на те, щоб сприяти поліпшенню соціального, політичного та економічного добробуту суспільства через саморозвиток і участь у глобальній дискусії з основних питань розвитку та політики. У той час, коли в Україні відбуваються радикальні зміни, надзвичайно важливим є широке залучення молоді, і це має вирішальне значення для того, щоб голос молодих людей був почутий під час формування програми розвитку і розробки нової конституції.

Мета:

Створення Молодіжної консультативної групи ООН (МКГООН) є частиною зобов'язань Команди ООН для України щодо розширення можливостей і прав молоді відповідно до основних принципів прав людини. Тому метою Молодіжної консультативної групи ООН є:

Встановлення відкритого діалогу між Командою ООН і молоддю, щоб Команда мала змогу, з одного боку, отримати побажання щодо стратегічних можливостей і необхідних дій для вирішення питань підлітків та молоді, а з іншого − допомогти молодіжним організаціям сформувати порядок денний з метою поліпшення молодіжної політики та відстоювання ініціатив.

Цілі групи:

 • Розширення діалогу та обміну знаннями між системою ООН і українською молоддю.
 • Збільшення участі молоді в розробці, здійсненні, моніторингу та оцінці програм ООН.
 • Розробка механізму, який дасть Команді ООН змогу покращити участь молоді в ініціативах, підтримуваних Командою (наприклад, Порядок денний розвитку після 2015, Цілі сталого розвитку тощо).

Очікувані результати:

• Збільшення участі молоді в програмних заходах Команди ООН
• Розробка та реалізація спільних ініціатив щодо захисту
• Досягнення інших результатів, які будуть визначені Командою ООН.

Відбір членів Молодіжної консультативної групи ООН:

Група складатиметься із 7 молодих представників:

 • Віком від 15 до 29 років;
 • Які представляють молодіжні організації, мережі чи рухи і спроможні проводити консультації з широким колом молодіжних груп;
 • Які можуть спілкуватися українською і англійською мовами;
 • Відповідають умовам дотримання гендерного та регіонального балансу.

Члени Групи будуть обрані на основі конкурентного, відкритого і всебічного конкурсу; претенденти повинні представити своє резюме та мотиваційний лист на rcrr.office.ua@one.un.org. Відбіркова комісія буде сформована координаторами молодіжної політики ООН і дасть рекомендації Голові Робочої групи ООН з питань молоді.

Члени Групи мають відповідати таким критеріям:

 • Мати докази того, що вони представляють молодіжну організацію, групу або мережу, діяльність яких спрямована на підтримку молодіжної політики.
 • Відповідати вимогам різноманітного представлення за статтю, віком, етнічною приналежністю та географічним розташуванням.
 • Мати хороші комунікаційні та пропагандистські здібності.
 • Віддано підтримувати заходи і рекомендації групи.
 • Бути готовими діяти заради підтримки молодіжної політики і зробити власний внесок у втілення нагальних завдань і пріоритетів ООН.

Керівництво та управління

Члени МКГООН повинні будуть обрати голову Групи, який координуватиме її діяльність і виступатиме посередником між установами системи ООН і МКГООН.

Загальне керівництво МКГООН буде забезпечуватися Головою Робочої групи ООН з питань молоді.

UNYAP FB Fedorovska

Планування і звітність

МКГООН повинні діяти в рамках річного плану роботи, скоординованого й узгодженого з Робочою групою ООН з питань молоді. Звіти про хід виконання заходів мають регулярно представлятися і готуватися спільно з Робочою групою ООН з питань молоді (щонайменше два рази на рік).

Повний звіт про діяльність МКГООН в Україні у 2015 році ви можете знайти тут.