«Сьогодні Україна переживає найсерйозніші проблеми від часу отримання незалежності у 1991 році. Втрата контролю над частинами території та збройний конфлікт у Східній Україні призвели до загибелі тисяч людей, вимушеного переселення майже двох мільйонів осіб, руйнування інфраструктури та втрати істотної частини промислового виробництва. Продовження конфлікту та складна економічна ситуація у поєднанні подовжують біль багатостраждального народу України.

Але з бідами приходять і можливості. Нові керівники запровадили термінові важливі заходи реагування на весь ряд проблем, а всю країну охопив волонтерський рух. Міжнародне співтовариство також відіграє важливу роль у підтримці національних зусиль, спрямованих на побудову мирної, процвітаючої, сильної та єдиної України. Організація Об’єднаних Націй відгукнулася на заклик України. Спираючись на збільшення допомоги та розширення своєї присутності у країні, Організація Об’єднаних Націй готова й надалі підтримувати зусилля, яких Україна докладає за трьома основними пріоритетними напрямками: гуманітарне реагування, зокрема у регіонах, постраждалих від конфліктів, і для внутрішньо переміщених осіб; відновлення, стабілізація та миробудівництво; довгострокові загальнонаціональні реформи та розвиток, у тому числі – забезпечення верховенства права, зміцнення соціальної стабільності та демократичного управління.

Загальною метою наших зусиль є стійкий мир, процвітання та безпека. Сімнадцять фондів, програм і спеціалізованих агентств ООН, які працюють в Україні, діють у скоординованому та стратегічному порядку, надаючи консультації з питань політики, технічну допомогу та надзвичайну допомогу тим, хто цього потребує. Для забезпечення стійкого людського розвитку в Україні необхідно зробити ще дуже багато, але я переконаний, що українці мають можливість і волю це робити. Організація Об’єднаних Націй залишатиметься надійним партнером країни та народу України на кожному етапі цього складного шляху».

Ніл Вокер, Координатор системи ООН, Гуманітраний координатор в Україні

Brochure on United Nations in Ukraine UKR