Recovery collage

У листопаді 2014 року Організація Об'єднаних Націй разом із Європейським Союзом і Групою Світового банку приступили до здійснення спільної оцінки потреб відновлення і побудови миру на сході України. Оцінювання охоплювало райони, що перебували під контролем українського уряду в Донецькій і Луганській областях (тобто Донбаський регіон), а також три сусідні області: Запорізьку, Дніпропетровську та Харківську. Доповідь "Оцінка потреб відновлення та миробудівництва (ОВМ)" була схвалена Кабінетом міністрів України 5 серпня 2015 року.

Рекомендації ОВМ забезпечують початкову основу для визначення пріоритетів у справі відновлення базової інфраструктури та соціальних установ, надання засобів для існування і економічного відновлення, а також підвищення безпеки громад та соціальної згуртованості серед уразливих груп та громад, які постраждали від конфлікту на Сході України. ООН працює зі Спільною міжвідомчою робочою групою під керівництвом Міністерства регіонального розвитку України, щоб допомогти зосередитися на ключових пріоритетах, визначених у ОВМ. Одночасно ООН почала запроваджувати кілька проектів з надання соціальної допомоги внутрішньо переміщеним особам (ВПО), щоб допомогти їм та громадам, що їх приймають, вирішити проблеми зайнятості і створити можливості для розвитку малого бізнесу. Деякі з цих проектів забезпечують також технічну підтримку місцевим органам влади в поліпшенні надання соціальних послуг та відновленні ключової інфраструктури, зокрема шкіл, лікарень і громадських адміністративних будівель.

ООН досягла значних успіхів у підтримці відновлення життя вразливих груп населення. Головним досягненням в цій діяльності є відновлення 32 об'єктів соціальної сфери в Донецькій і Луганській областях. Нещодавно завершене дослідження, проведене ООН спільно з Київським інститутом соціології, містить інформацію щодо потреб ВПО в зайнятості і працевлаштуванні. Потреби ВПО у притулку і захисті задовольняються і підтримуються за допомогою забезпечення засобами до існування і стабілізації діяльності громад. Понад 1000 постраждалих сімей отримали сільськогосподарську допомогу. Все це ще більше сприяло зміцненню миру, примирення та соціальної згуртованості з громадами, які прихистили їх. Відповідно, ООН зобов'язується надавати допомогу урядові і народу України, щоб забезпечити стале відновлення всього зруйнованого внаслідок конфлікту, що триває, і побудову міцного миру.

Документи до теми:

Оцінка відновлення та розбудови миру: аналіз впливу кризи та потреб на Cхідній Україні. Частина І

Оцінка відновлення та розбудови миру: аналіз впливу кризи та потреб на Cхідній Україні. Частина ІI

 

Banner RPA Ukr Vol1

Banner RPA Ukr Vol2