Human Rights

Права людини є одним з основоположних принципів Організації Об'єднаних Націй. Загальна декларація прав людини (1948 р.), що є в основою більш ніж 80-ти конвенцій та декларацій захисту прав людини, визнає права людини фундаментом свободи, правосуддя та миру.

У березні 2014 року, на запрошення уряду України і в зв'язку з подіями в країні, Генеральний секретар ООН сформував моніторингову місію з прав людини з метою спостереження та звітування про ситуацію з правами людини в Україні. Особлива увага приділяється ситуації на Сході України та у Криму. Оскільки збройний конфлікт на Сході України загострився, місія також займається захистом, підтримкою і нарощуванням потенціалу по всій країні, зокрема в районах, які безпосередньо постраждали внаслідок конфлікту. Моніторингова місія ООН з прав людини працює в Києві та по обидві сторони лінії зіткнення: у Донецьку, Краматорську, Дніпропетровську, Харкові та Одесі. Робота місії в Криму здійснюється з офісу місії в Києві.

До березня 2017 року місія ООН з прав людини оприлюднила 18-ть звітів про ситуацію з правами людини в Україні. У цих ключових документах висвітлюється широке коло проблем у сфері захисту прав людини, серед іншого: довільні затримання, кількість страт, застосування тортур, сексуальне насильство, пов'язане з конфліктом, свобода пересування, доступ до послуг систем охорони здоров'я та освіти, право на справедливий суд і доступ до судового розгляду, а також питання, пов'язані зі свободою мирних зібрань, об'єднань і вираження.

Місія ООН з прав людини розробляє рекомендації щодо заходів сприяння підзвітності та підвищенню рівня захисту прав людини. З ескалацією збройного конфлікту серйозне занепокоєння викликає захист цивільних осіб у ситуації ведення воєнних дій. Працівники місії здійснюють цілу низку заходів, щоб мінімізувати вплив збройного конфлікту на цивільних осіб, зокрема ведуть облік постраждалих цивільних осіб; сприяють посиленню захисту цивільних осіб, які постраждали внаслідок збройного конфлікту; ініціюють надання допомоги в дотриманні міжнародного гуманітарного права, і прав людини усіма сторонами конфлікту, а також обстоюють настання відповідальності за порушення. Через Кластер з питань захисту питання захисту прав людини інтегруються до сфери гуманітарної допомоги.

Місія ООН з прав людини консультує і допомагає урядові впроваджувати рекомендації механізмів ООН з прав людини, а також тих, що містяться в її доповідях. Вона є співголовою цільової Міжвідомчої групи з дотримання прав людини, яка на початковому етапі координувала діяльність ООН з підтримки розвитку національної стратегії в області прав людини (2015−2020), в подальшому ці зусилля втілилися в Плані дій щодо захисту прав людини.

Співпрацюючи з різними партнерами, місія дотримується стратегії захисту прав людини скрізь, для всіх, завжди.

Інформація про ситуацію щодо прав людини від Голови Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні у ЗМІ:
Глава місії ООН з прав людини: Люди менше гинуть від обстрілів, але стабільно часто - від розтяжок і мін

Контакти:

Місія ООН з прав людини
вул. Еспланадна 20, офіс 310,
Київ, Україна
Тел: +380 44 253 59 66,
Е-пошта: hrmmu@ohchr.org

 

banner 1

banner 2