HR UA

У березні 2014 року, на запрошення Уряду України та реагуючи на події в країні, Генеральний Секретар ООН погодив розміщення Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні.

Місія з прав людини здійснює моніторинг, готує публічні доповіді та займається адвокацією щодо ситуації з правами людини задля покращення доступу до правосуддя й притягнення винних до відповідальності. Особлива увага приділяється східним регіонам та Криму. Офіси Моніторингової місії ООН з прав людини розташовані у містах Київ, Донецьк, Краматорськ, Луганськ, Одеса та Харків. Робота по Криму ведеться через офіси у Києві та Одесі.

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні втілює мандат Управління Верховного комісара ООН з прав людини щодо захисту і сприяння правам людини для всіх в усьому світі. Штаб-квартир управління розташована у Женеві.

Станом на кінець 2017 року, Моніторингова місія ООН підготувала 20 публічних доповідей щодо ситуації з правами людини в Україні та дві тематичні доповіді: про сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом та про ситуацію з правами людини в Автономній республіці Крим

OHCHR ua

Контакти:

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні
вул. Еспланадна, 20, офіс 310
м. Київ, 01023 Україна
Тел.: +38 (044) 253 59 66
Email: hrmmu@ohchr.org
Facebook: www.facebook.com/UNHumanRightsMonitoringMission.Ukraine
Website: www.ohchr.org

Матеріали ЗМІ щодо ситуації з прав людини в Україні:

‘“Нам важливі зустрічі з ув’язненими на непідконтрольній території” – Голова Місії ООН з прав людини’ (8 грудня 2016 року)

Radio Svododa

На Донбассе единственная положительная тенденция – резкое сокращение жертв, – Миссия ООН’ (12 вересня 2017 року)

Hromadske

Голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер: «Відсутність відповідальності за злочини проти прав людини у Криму породжує безкарність»

Crimea Inform

‘“Наша мета – показати людське обличчя конфлікту”, – Бенжамін Моро’ (Грудень 2017 року)

ben

‘Люди на Донбассе просят: «передайте всем президентам, что мы хотим мира», – представители Мониторинговой миссии ООН(7 December 2017)

Yakovleva

‘Фіона Фрейзер, Голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні розповіла UATV про проблеми з правами людини на сході України та в Криму’ (17 червня 2017 року)

‘Что видит на Донбассе ООН?’ (13 вересня 2017 року)

 

banner 1