Humanitarian response collage

Забезпечення гуманітарної допомоги вимагає узгоджених дій всіх учасників. Організація Об'єднаних Націй уповноважена виконувати провідну роль у міжвідомчій координації справи надання гуманітарної допомоги в усьому світі. У цьому контексті, після початку кризи в 2014 році в Україні почав працювати Офіс ООН з координації гуманітарних питань (ОКГП). Наразі співробітники цієї установи працюють у Києві та у місцевих відділеннях в Донецьку, Краматорську, Києві, Луганську, Маріуполі та Сєверодонецьку.

Координатор з гуманітарних питань є провідним партнером уряду в справі координації дій з міжнародним гуманітарним співтовариством. Координатор з гуманітарних питань очолює Національну робочу групу з гуманітарних питань – стратегічний орган, який спрямовує діяльність і підтримує взаємодію з державними та неурядовими партнерами. На додаток до організацій системи ООН, Національна робоча група з гуманітарних питань також опікується заходами, здійснюваними підрозділами Червоного хреста, місцевими і міжнародними НУО.

Гуманітарна допомога координується восьма кластерами, які на сьогодні діють в Україні. Кластери надання притулку, захист, охорона здоров'я і забезпечення харчування, освіта, водопостачання, санітарія і гігієна, первинна реабілітація та надання засобів для існування, партнери з кластеру Продовольча безпека і логістика працюють по всій країні, акцентуючи увагу на ситуації на Сході України, особливо на територіях, близьких до "лінії зіткнення" і непідконтрольних державі. Партнери кластеру спільно здійснюють оцінювання і вживають заходів.

В рамках координації заходів з надання допомоги установи системи ООН доправляють різні гуманітарні вантажі, зокрема продовольчі посилки і непродовольчі товари, покривні матеріали, медикаменти, предмети гігієни і комплекти для потреб освіти, а також забезпечують доступ до безпечної питної води для задоволення потреб людей, які постраждали внаслідок конфлікту. Інша програма щодо невідкладної гуманітарної допомоги передбачає надання сільськогосподарського приладдя для самостійного виробництва продуктів, проведення інформаційно-просвітницької роботи з дітьми щодо наземних мін, правової підтримки, а також вжиття заходів щодо захисту цивільних осіб, вимушених переселенців, жінок, дітей, людей похилого віку і представників меншин.

У лютому 2015 року ООН і уряд приступили до здійснення Плану гуманітарного реагування для України − 2015. План орієнтований на надання підтримки 3,2 млн найбільш уразливих людей серед п'яти мільйонів тих, хто, за оцінками, потребує гуманітарної допомоги по всій країні. План закликає міжнародне співтовариство виділити 316 млн дол. США, щоб виконати широкий спектр рятувальних заходів, включаючи забезпечення продуктами харчування, сільськогосподарським приладдям, постачання предметів побутового призначення, охорону здоров'я, надання психосоціальної допомоги, притулку, теплого одягу і базової освіти. Збір коштів триватиме протягом часу реалізації цього Плану.

У лютому 2016 Гуманітарна група країни разом з урядом України звернулися до донорів щодо фінансування Плану гуманітарного реагування на 2016 рік, який потребує 298 млн доларів США.

План представляє стратегію пріоритетів гуманітарного реагування ООН та її партнерів по гуманітарній діяльності, запланованих для України на 2016 рік, відповідно до яких життєво необхідну допомогу мають отримати близько 2,5 млн найбільш вразливих верств населення з 3,1 млн осіб, що постраждалих від конфлікту.

Документи до теми:

План Гуманітарного Реагування 2016
Огляд Гуманітарних Потреб України 2016
Огляд Гуманітарних Потреб України − 2015
Висновки щодо виконання Плану гуманітарного реагування в Україні − 2015

HRP2016

FBCover UKR

HUMANITARIAN RESPONSE UKRAINE