Організація Об’єднаних Націй в Україні працює разом із урядом і народом України з метою розбудови культури гідності, завдяки розумінню та повазі до прав людини, для забезпечення миру та перетворень в Україні.

До системи ООН в Україні входять 18 фондів, програм та спеціалізованих установ, акредитованих в Україні.

Кожна з цих установ працює відповідно до свого мандату, у той же час узгоджуючи свою роботу із загальною стратегією ООН в Україні, що включає надання технічної допомоги з питань людського розвитку та гуманітарної допомоги, й ґрунтується на принципах поваги і дотримання прав людини.

В своїй роботі система ООН керується Рамковою програмою партнерства між Урядом України та ООН, яка є стратегічною програмою партнерства між Урядом України й установами, фондами та програмами системи Організації Об’єднаних Націй у 2018–2022 роках. Цю програму було сформульована за участю Уряду, Організації Об’єднаних Націй в Україні, громадянського суспільства та інших зацікавлених сторін і підтверджує відданість усіх партнерів підтримці порядку денного сталого розвитку до 2030 року у сферах, що відповідають національним пріоритетам розвитку.

Програмою визначено чотири напрями партнерства:

  • Стале економічне зростання, навколишнє середовище і зайнятість.
  • Рівний доступ до якісних та інклюзивних послуг і соціального захисту.
  • Демократичне врядування, верховенство права і громадська участь.
  • Безпека громадян, соціальна єдність і відновлення з особливим акцентом на Сході.

Очікувані результати, визначенні за цими напрямами, відповідають проблемам національного розвитку і спрямовані на досягнення глобальних та національних Цілей Сталого Розвитку з особливим акцентом на національних та регіональних пріоритетах, визначених для України. Це, зокрема, Ціль 3 (Міцне здоров’я і благополуччя), Ціль 8 (Гідна праця та економічне зростання) та ціль 16 (Мир, справедливість та сильні інститути).

Дізнайтесь більше про цілі та завдання ООН в Україні

Brochure on United Nations in Ukraine UKR

unnewsletter

Neal Walker

Ніл Вокер прибув до Києва 4 жовтня 2014 року й приступив до виконання обов’язків Координатора системи ООН в Україні та Постійного Представника ПРООН в Україні.21січня 2015 року пан Вокер був також призначений Координатором з гуманітарних питань.

Детальніше...