У 2015-му році світове співтовариство відзначило 70-річчя Організації Об’єднаних Націй.

Україна була однією з перших серед 51 держави, що підписали Статут Організації Об’єднаних Націй, і від того часу країна неухильно дотримується цілей і принципів Статуту, роблячи значний внесок у підтримання міжнародного миру та безпеки, роззброєння, економічний і соціальний розвиток, захист прав людини, а також зміцнення міжнародного права.

Сьогодні Україна стоїть перед найсерйознішими від часу отримання незалежності у 1991 році проблемами. Втрата контролю над частинами території та збройний конфлікт на Східній Україні призвели до загибелі тисяч людей, вимушеного переселення майже двох мільйонів осіб, руйнування інфраструктури та втрати істотної частини промислового виробництва. Поєднання тривалого конфлікту та складної економічної ситуації продовжують завдавати болю багатостраждальному народові України.

Але з бідами приходять і можливості. Нові керівники вжили невідкладних важливих заходів щодо реагування на проблеми, а в країні народився волонтерський рух. Міжнародне співтовариство також відіграє важливу роль у підтримці національних зусиль, спрямованих на побудову мирної, заможної, сильної та єдиної України.

Організація Об’єднаних Націй відгукнулася на заклик України. Спираючись на збільшення допомоги та розширення своєї присутності в країні, Організація Об’єднаних Націй висловлює готовність і надалі підтримувати зусилля, яких Україна докладає за трьома основними пріоритетними напрямками: гуманітарна допомога, зокрема постраждалим від конфліктів регіонам і внутрішньо переміщеним особам; відновлення, стабілізація та миробудівництво; довгострокові загальнонаціональні реформи та розвиток, серед іншого – забезпечення верховенства права, зміцнення соціальної стабільності та демократичного управління.

Україна та ООН 70 років разом

2015 70 років співробітництва

Загальною метою наших зусиль є стійкий мир, процвітання та безпека. Сімнадцять фондів, програм і спеціалізованих агентств ООН, які працюють в Україні, діють у скоординованому та стратегічно вивіреному порядку, надаючи консультації з питань політики, технічну допомогу та надзвичайну допомогу тим, хто цього потребує.

Для забезпечення стійкого людського розвитку в Україні необхідно зробити ще дуже багато, але я переконаний, що українці мають можливість і волю це зробити. Організація Об’єднаних Націй залишатиметься надійним партнером держави та народу України на кожному етапі цього складного шляху.

Завантажити брошуру «ООН−Україна: 70 років співробітництва» можна тут

Brochure Cover

UN70 Report Cover

fb un

Humanitarian Response