Організація Об'єднаних Націй (ООН) має традиції залучатися підтримкою волонтерських служб та відомих людей зі сфер мистецтва, спорту, літератури та розваг, задля висвітлення пріоритетних питань та привертання уваги громадськості до діяльності Організації. Ряд підрозділів Секретаріату та окремо фінансованих і керованих Фондів та Програм ООН (далі - Фонди та Програми) призначили таких осіб, як Посли доброї волі. Генеральний секретар запросив низку високопрофесійних осіб служити Послами миру.

Наш досвід довів, що знаменитості можуть сприяти зусиллям ООН по підвищенню рівня обізнаності про цілі, завдання та пріоритети Організації, а також по поширенню інформації про її діяльність та зміцненню зв’язків з громадськістю. Тому слід приділяти належну увагу таким призначенням та координації подальших контактів.

Для забезпечення послідовності та підтримання високих стандартів при відборі, призначенні та залученні видатних осіб до роботи ООН, Генеральний секретар затвердив наступні керівні принципи, які застосовуються до Секретаріату ООН, а також до Фондів і Програм.